مقالات, مقالات گیاهان اپارتمانی

گیاهان آپارتمانی مناسب برای خانه های کم نور

گیاهان آپارتمانی مناسب برای خانه های کم نور

آیا شما هم دوست دارید در خانه خود گیاهان آپارتمانی داشته باشید؟ آیا نور کافی برای رشد گیاهان در اختیار ندارید؟ آیا از نحوه عملکرد ال ای دی رشد گیاه اطلاعات دارید؟ توصیه می کنیم اگر به دنبال گیاهان کم نور برای منزل خود هستید ادامه این متن را بخوانید.

در واقع یکی از معضلاتی که آپارتمان ها دارند عدم نورگیری مناسب می باشد. برای همین برخی از آنها همیشه تاریک هستند. اگر آپارتمان نشین هستید و دنبال گیاهی می گردید که با این شرایط بتواند رشد طبیعی خود را داشته باشد، به دقت این متن را دنبال کنید.

لامپ led رشد گیاهان البته شرایطی را فراهم می کند که شما می توانید با استفاده از آن اگر در آپارتمان کم نور هستید، گیاهان آپارتمانی که نیاز به نور زیاد را هم دارند، به راحتی و بدون نگرانی از بابت نور رشد و پرورش دهید.

چراغ رشد led گل و گیاه، غیر از بحث نورانی بودن که در لامپ های معمولی هم وجود دارد، دارای اشعه هایی است که برای رشد و فتوسنتز گیاهان لازم هستند. بنابر این تکنولوژی که در آنها به کار رفته است برای رشد گیاهان آپارتمانی و گلخانه ای، مفید واقع می شود.

گیاهانی که به کم نوری مقاوم هستند، در واقع این نیست که اصلا نیاز به نور نداشته باشند، بلکه نور مستقیم خورشید را دوست ندارند و باید نور با واسطه به آنها برسد.

بهترین توصیه برای تامین نور کم این آپارتمان ها

بهترین توصیه برای تامین نور کم این آپارتمان ها، همانطور که شاید پیش بینی کرده باشید، استفاده از ال ای دی رشد گیاه می باشد.

در ادامه گیاهان آپارتمانی مناسب برای محیط های کم نور را برای شما نام می بریم تا اگر به گل و گیاه علاقه دارید، راه چاره ای بیاندیشید و فضای خانه تان را سرسبز و سرشار از زندگی و آرامش کنید.

اگر این گیاهان در محیطی مثل نزدیک پنجره باشند، بهتر است اما اگر پنجره ندارید و یا استفاده از آن غیر ممکن است، از چراغ رشد led گل و گیاه استفاده کنید که دارای قیمت مناسبی می باشد و نگران هزینه آن نباشید.

 

گیاهان آپارتمانی محیط کم نور و استفاده از ال ای دی رشد گیاه

گیاه اول:

یکی از گیاهانی که می توان به آن اشاره کرد، در اصطلاح عامیانه به زبان مادر شوهر معروف است و نام اصلی آن سانسوریا می باشد. برگ های این گیاه شبیه به زبان می باشد.

می توانید برای تامین نور گیاه آپارتمانی سانسوریا، از ال ای دی رشد گیاه استفاده کنید اما سانسوریا به نور کم مقاومت می کند. هنگامیکه می خواهید به این گیاه آب بدهید، باید سطح خاک گیاه کاملا خشک باشد. رشد آن بسیار ساده است، حتی اگر به مدت یک هفته یادتان برود که به آن سر بزنید. سانسوریا در تصفیه هوای محیط هم نقش دارد.

گیاه دوم:

مورد دوم، گیاه اسپاتی فیلوم می باشد که علاوه بر اینکه به نور کم حساسیت ندارد، به آب کمی هم برای رشد نیاز دارد و پرورش آن آسان است. گیاه زیبا با برگ های سبز تیره می باشد که دارای گل های سفید می باشد.

البته تنها نکته ای که باید در مورد این گیاه دقت کنید، این است که نباید سرما بر آن اثر کند، چون به سرما بسیار حساس است و توصیه این است که در دمای محیط آپارتمان بماند.

چراغ رشد led گل و گیاه، می تواند نور کم و غنی را برای گیاهان آپارتمانی شما از جمله گیاه کالاتیا فراهم کند. این گیاه به نور کمی بیشتر نیاز دارد تا بتواند بهتر رشد کند.

گیاهی بسیار زیبا که دارای برگ های پهن و رنگارنگی است که به محیط خانه می تواند زیبایی ببخشد. مقداری رطوبت هم برای این گیاه بد نیست، پس از آن علاوه بر دیگر محیط های خانه در حمام هم می توانید استفاده کنید.

گیاه سوم:

گیاه پنجمی که میخواهیم آن را به شما معرفی کنیم، گیاه پیرومیا است که دارای برگ های پهن است و برای تامین نور آن می توانید از ال ای دی رشد گیاه استفاده کنید. برگ های ان به شکل دایره ای شکل می باشد و ساقه های درشتی نیز دارد.

گیاه چهارم :

گیاه ششم و آخری که میخواهیم به شما معرفی کنیم، یک گیاه بسیار زیبا و رنگارنگی به نام بروملیادس می باشد. نام کامل آن کریپتانتوس بروملیادس می باشد و دارای رشد آسانی است که برای نگهداری و پرورش در منزل فوق العاده است.

از ویژگی های بارز ظاهری به برگ های نسبتا باریک و پر رنگ و گل های درشت با رنگ های زرد و نارنجی، می توان اشاره نمود. این گیاه در نور مصنوعی و بدون نیاز به خورشید و یا لامپ ledرشد گیاهان هم می تواند به صورت طبیعی رشد خود ادامه دهد.

4.6/5 - (90 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.