شناختی بر بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

از آنجا که علاوه بر گیاهانی که در محیط های آزاد و گلخانه ها و..پرورش می یابند، گیاهان آپارتمانی هم نیاز به رشد مطلوبی دارند تا بتوانند سرزندگی و طراوت را در خود حفظ نمایند لازم دانستیم به یکی از سوالات پرتکرار مشتریان که بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی چیست؟ اشاره کنیم.

لذا باید اذعان داشت گیاهان آپارتمانی که نیاز بسیاری به بهره مندی از مواد مغذی، کود مناسب و آبیاری مناسب و نوردهی مناسب خود هستند در هر یک از این نیازها با یکدیگر فرق می کنند چرا که تفاوت نوع گیاه برابر است با تفاوت نوع نگهداری گیاه..

بنابراین افرادی که از چندین گیاه متعدد نگهداری می کنند که همگی در نوع خود با دیگری متفاوت هستند نیاز است که به نوع نگهداری و الزام به تفاوت کود و نحوه آبیاری و..گیاهان دقت نمایند.

بدین سبب نیاز است که بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی متناسب با نوع آن ها، نور دهی مناسب و..برای گیاهان فراهم گردد تا گیاهان به خوبی رشد کنند و دچار آسیب نگردد.

متاسفانه برخی به اشتباه می پندارند که اگر تنها از یک نوع کود و خاک مرغوب برای تمامی گیاهان خود استفاده نمایند کافیست؛ در حالی که حتی اگز گران ترین و بهترین نوع کود را برای گیاهی که تاثیر اندکی از آن می گیرد تهیه کرد، تنها به ضرر گیاه بوده و میزان رشد این گیاه نه تنها افزایش نمی یابد بلکه بسیار کاهش می یابد و در انتها ممکن است گیاه از بین برود.

بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

منظور از بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی چیست؟

همانطور که اشاره شد این نوع کود می تواند به خوبی در حفظ سرزندگی و رشد گیاهان آپارتمانی موثر باشد، لذا این نوع کود به صورت مایع و به همراه محلولی در آب به دست می آید.

بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی نیز می توانند علاوه بر تامین رطوبت و رشد گیاهان نیز، سبب تقویت خاک گیاه گردد و این نیز سبب می گردد میزان مواد مغذی که مورد نیاز گیاهان است به خوبی تامین شده و افزایش یابد.

عناصر موجود بر بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

می دانیم که هر نوع کودی نیاز است که دارای عناصر و موادی مغذی باشد که بتواند سبب رشد گیاهان گردد و نیازهای گیاه را جهت حفظ رطوبت و سرزندگی حفظ نمایند.

این عناصر می تواند شامل:

 • کلسیم
 • فسفر
 • نیتروژن

و.. باشد که در حفظ سلامت گیاهان تاثیر بسیاری دارند.

ویژگی های بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

 • دارای عناصر بسیار
 • تامین تمامی نیازهای گیاه
 • حفظ طراوت و سرزندگی گیاه
 • عدم آسیب رسی به گیاه و خاک
 • و..

بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی آلی است یا شیمیایی؟

یکی دیگر از سوالاتی که بین مشتریان پیش می آید این است که بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی چه نوع کودی است؟

لذا در ادامه به توضیحاتی درباره هر دو کود می پردازیم تا خریداران با بررسی هر یک از این کودها و مشورت از متخصصان امر به تهیه بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی خود بپردازند.

کود مایع آلی

می دانیم که کودهای آلی از آن جهت که طبیعی هستند از گیاهان و یا حیوانات به دست می آیند که دارای عماصر بسیاری برای گیاهان بوده و می توانند به خوبی سبب سرزندگی گیاهان آپارتمانی گردند و نیازهای آن ها را تامین کنند.

از جمله انواع بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی در نوع آلی عبارتند از:

 • کود کمپوست
 • کود اسید هیومیک

هر دوی این کودهای آلی به سبب عنصرهای بسیاری که در بر دارند به خوبی به تامین نیازهای گیاهان آپارتمانی می پردازند.

باید اذعان داشت کود اسید هیومیک به مراتب مزایا و تاثیرات بسیار زیاد و بیشتری داشته و علاوه بر اینکه به شکل مایع به دست ساخت می رسد در انواع جامد و گرانولی هم عرضه می شود.

لذا باید توجه نمود بهتر است به هنگام استفاده از کود مایع برای گیاهان آپارتمانی دقت لازم را داشته و بیش از حد به گیاه کود اضافه نگردد..

همچنین توصیه می شود پیش از تهیه کودهای آلی و حتی کودهای مایع شیمیایی تناسب نوع کود را با گیاهان آپارتمانی بررسی نمود و سبب به میزان مناسب و نه کمتر و نه بیشتر از کودها استفاده نمود.

ممکن است نیاز باشد به هنگام آبیاری گیاهان نیز مقداری از کود آلی  یا شیمیایی که در ادامه به آن می پردازیم به گیاهان اضافه شود به همین سبب بهتر است با مشورت از متخصصان نحوه صحیح اضافه نمودن کود به گیاهان را فرا گرفته و مطلع شد که بهترین نوع و روش اضافه کردن کود به صورت مستقیم است یا آبپاشی و..

توصیه می گردد در این زمینه حتما از متخصصین امر مشورت گرفته شود تا گیاه بتواند به واسطه بهره مندی از بهترین کود مایع نیازهای خود را از جانب کود دریافت نماید.

در ادامه به مزایای کودهای آلی کمپوست و اسید هیومیک می پردازیم.

مزایای کود آلی کمپوست

 • کاهش میزان قیمت و هزینه کشاورزی
 • خاک حالتی آبرفتی پیدا می کند
 • با بهره گیری از بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی در نوع کمپوست نیاز گیاهان به آب کمتر می گردد
 • به حداقل رسیدن آلودگی هایی که در محیط زیست رخ می دهند
 • کود کمپوست به نوعی آفت کشی غیر مصنوعی و طبیعی می باشد
 • و..

مزایای کود آلی اسید هیومیک

 • افزایش رشد گیاهان آپارتمانی
 • فراهم نمودن تمامی نیازهای گیاهان آپارتمانی و خاک آن ها
 • تقویت گل دهی گیاهان آپارتمانی یکی از مزایای اسید هیومیک، بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی می باشد
 • مقاومت گیاهان در برابر آسیب و بیماری ها به شرط استفاده مداوم از کود
 • مستحکم تر نمودن ریشه گیاهان آپارتمانی
 • و بسیاری مزایای دیگر

باید بیان داشت حتی اگر افراد از بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی خود استفاده نمایند ولیکن به طور مرتب و مداوم و به شیوه ای صحیح از این کود برای گیاهان خود استفاده نکنند، گیاهان آپارتمانی نه تنها به خوبی رشد نکرده بلکه ممکن است دچار آسیب گردند.

بنابراین بسیار مهم است که علاوه بر اهمیت به نوع کود مایع برای گیاهان آپارتمانی، به نحوه استفاده و مستمر بودن بهره گیری از آن هم اهمیت داد.

کود مایع شیمیایی

در راستای اشاره به بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی نیاز دانستیم به کودهای شیمیایی هم اشاره کنیم.

این نوع کودها بر خلاف کودهای طبیعی آلی، در آزمایشگاه ها به دست ساخت می رسند.. لذا باید توجه داشت بهره گیری و استفاده صحیح از این نوع کودها بسیار مهم بوده و در صورتی که از کود شیمیایی به خوبی و به نحوه صحیح استفاده نگردد ممکن است گیاهان آپارتمانی دچار آسیب شوند.

فرضا باید توجه داشت که کودهای شیمیایی به طور کل دارای غلظت بسیاری هستند و اگر به خوبی و به صورت اصولی از کود استفاده نگردد احتمال سوختگی شاخه و برگ های گیاهان نیز افزایش یافته و دچار آسیب می گردند.

بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

چه زمان می توان از بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی استفاده نمود؟

در ابتدا اشاره می داریم از آنجایی که نوع گیاهان با یکدیگر فرق می کنند و به واسطه تفاوت در نوع، نحوه نگهداری و مراقبت از آن ها هم با یکدیگر فرق دارد توصیه می گردد جهت کسب اطلاع از بهترین زمان اضافه نمودن کود به گیاهان آپارتمانی حتما از متخصصین امر مشورت گرفته شود.

زیرا گاهی ممکن است میزان اضافه نمودن بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی در دفعه اول با دفعات دیگر متفاوت باشد و یا نیاز باشد پس از استفاده از کود مایع برای گیاه پس از مدتی از نوع دیگری از کود مایع برای افزایش رشد گیاه در آن بازه زمانی استفاده نمود.

بنابراین آگاهی از نکات مربوط به بهره گیری از بهترین کود مایع برای گیاهان خانگی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد فرضا کود مناسب برای سانسوریا یا کود مناسب برای کاج مطبق متفاوت بوده و لازم است که افراد پیش از تهیه کود از مشورت متخصصین استفاده نمایند تا ایشان با راهنمایی های موثر کارشناسان بتوانند گیاهان آپارتمانی خود را با استفاده از بهترین کود مایع رشد دهند.

با توضیحاتی که مبنی بر اهمیت مشورت با متخصصین بیان شد، می توان اشاره نمود زمان استفاده از بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی زمانی است که گیاهان شروع به رشد کرده اند.

لذا نیاز است که با تعیین بازه ها و فواصل زمانی مشخص نیز کود مایع را به گیاهان آپارتمانی اضافه نمود و این نیز وابسته به تناسب کود با نوع گیاه است، زیرا در صورت کم یا زیاد اضافه شدن کود نیز گیاهان آسیب دیده و طراوت و شادابی خود را از دست می دهند.

به طور کل بهترین زمان استفاده از کود مایع وابسته به نوع گیاه و نیاز آن می باشد که بهتر است افراد پس از مشورت لازم با کارشناسان در زمان های تعیین شده ای به اضافه نمودن کود به گیاهان بپردازند و به تفاوت میزان استفاده از کود در دفعه اول با دفعات بعدی هم دقت نمایند.

خرید بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

ایران سان لایت به واسطه تجارب و تخصص بسیار در زمینه فروش بهترین کودهای مایع برای گیاهان آپارتمانی می تواند بهترین گزینه برای تهیه این کود برای گیاهان متعدد آپارتمانی باشد، چه بسا ایران سان لایت با ارائه گارانتی یک ساله بدون شرط کیفیت و قیمت تهیه بهترین کودهای مایع را تضمین می نماید.

چنانچه ..

افراد قصد تهیه بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی خود را دارند می توانند با ایران سان لایت تماس حاصل نموده و نیز بر روی تصویر ذیل کلیک نمایند.

و با مشاهده انواع کودهای مایع به همراه قیمت آن ها نیز به تهیه بهترین کود مایع بپردازند زیرا توضیحاتی مفید درباره هر یک از کودهای موجود تهیه شده که خریداران می توانند با مطالعه آن ها به بررسی گزینه های انتخابی خود بپردازند.

بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

آیا می توان از کیفیت کودهای مایع ایران سان لایت مطمئن بود؟

بله ایران سان لایت با ارائه گارانتی یک ساله بدون شرط کیفیت تمامی کودهای مایع موجود را تضمین می نماید.

قیمت کودهای مایع برای گیاهان آپارتمانی در ایران سان لایت چقدر است؟

خریداران می توانند جهت کسب اطلاع از قیمت روز این کودها به انتهای محتوا مراجعه نموده و با کلیک بر روی آخرین تصویر ارائه شده، تمامی انواع کودها به همراه قیمت روز را مشاهده نمایند.

آیا باید از کودهای متنوعی برای گیاهان آپارتمانی استفاده نمود؟

بله. در صورتی که نوع گیاهان آپارتمانی با یکدیگر فرق کنند نیاز است که نوع کود مورد نظر برای گیاهان هم متفاوت از دیگر گیاهان آپارتمانی باشد.

4.5/5 - (38 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *