منظور از فلاورباکس چیست؟

آیا تا به حال اسم فلاور باکس به گوشتان خورده است؟

فلاور باکس در واقع نام انگلیسی محصولی است که قصد داریم درباره آن صحبت کنیم.از آنجایی که بهره گیری از فلاورباکس در عصر امروز بسیار زیاد می باشد خوب است اطلاعات مفیدی درباره این محصول داشته باشیم تا بتوانیم با آگاهی از مزایای آن به خوبی از آن استفاده نماییم.

بنابراین با ما همراه باشید تا معنا و کاربرد فلاورباکس را به طور کامل دریابید.

بیان می داریم می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز میتوان بر روی قیمت فلاورباکس چوب پلاست نیز کلیک نمود و اطلاعات مفیدی از این محصول به دست آورد.

فلاور به معنای گل و باکس در فرهنگ نامه لغات ایرانی به معنای جعبه می باشد بنابراین منظور از فلاورباکس چیست؟ همان جعبه گل است که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم.

جعبه گل یا فلاورباکس نیز دارای کاربردهای بسیاری می باشد که یکی از آن ها نقش آفرینی بسیار محبوب فلاور باکس در زیباسازی فضای سبز می باشد.

تعریفی بر فلاور باکس

همانطور که بیان گردید فلاور باکس جعبه گلی تو خالی می باشد که به سبب خالی بودن فضای داخلی اش می توان آن را با خاک به خوبی پر نموده و به پرورش گل ها و گیاهان مورد نظرمان پرداخت چرا که فلاور باکس علاوه بر کاربرد بی نظیری که در پرورش گیاهان دارد، دارای ظاهر بسیار مدرن و جذابی هم می باشد.

فلاورباکس نیز از متریال های متعددی به دست ساخت می رسد و به سبب عرضه این محصول می توان به خوبی به رشد گیاهان پرداخت و هم در محیط خانه و هم در محیط هایی مثل آپارتمان نیز به بهره گیری از آن پرداخت.

لذا طرح های فلاور باکس بسیار متعدد می باشد که افراد می توانند با توجه به سبک سلیقه شان نیز این جعبه گل را تهیه کنند.همچنین اگر تنها مساله مورد توجه پرورش گیاهان می باشد می توان از باکس و تجهیزات رشد گیاه بهره گرفت.

فلاورباکس چیست؟

کاربردهای فلاورباکس چیست؟

بیان گردید که این محصول دارای کاربردهای بسیاری می باشد که سبب می گردد بهره گیری از فلاورباکس را بسیار محبوب بدانیم چرا که کاربردهای آن بر روحیه و روان آدمی تاثیرگذار بوده و می تواند احساسات مطلوبی را ایجاد نماید.

 • فضای موجود در محیط بسیار زیباتر می گردد
 • برقراری احساس شادابی و طراوت در محیط حتی محل کار اداری و..
 • فراهم بودن شرایط پرورش گل ها و گیاهان مورد نظر
 • فراهم ساختن فضای سبز در محیط
 • قابل نصب در هر نوع محیط اعم از محیط های پرت
 • و.‌.

انواع فلاورباکس چیست؟

در پاسخ به سوال انواع فلاورباکس چیست؟ باید بیان داریم فلاور باکس ها در انواع متعددی به عرضه می رسند که هر یک از آن ها کاربردهای منحصر به فرد خود را دارند.

در ادامه نیز به برخی از انواع فلاورباکس اشاره می نماییم.

 • فلاور باکس در نوع سفالی
 • فلاور باکس در نوع چوبی
 • فلاور باکس در نوع بتنی
 • جعبه گل شیشه ای
 • جعبه گل سنگی
 • جمعه گل پلاستیکی
 • پلانتر باکس
 • تری باکس
 • و..

1.فلاور باکس در نوع سفالی

این نوع جعبه های گل نیز زیبایی بسیاری را به همراه دارند و همچنین به جهت حفظ طراوت و شادابی گل ها و گیاهان، رطوبت را به خوبی جذب می نمایند.

2.فلاور باکس در نوع چوبی

همانطور که می دانیم چوب به تنهایی نمی تواند در برابر رطوبت مقاومت و ماندگاری بالایی داشته باشد بنابراین در ساخت و تهیه جعبه گل چوبی نیز تنها در روکش جعبه از چوب بهره گرفته و جهت مقاومت بیشتر جعبه گل نیز چوب را با سایر مواد و..مورد نیاز ترکیب می نمایند..

فرضا از چوب پلاست یا ترموود و.. بهره گرفته می شود. لذا می توان جهت کسب اطلاع از میزان قیمت فلاورباکس چوب پلاست بر روی لینک مربوطه کلیک نمود.

3.فلاور باکس در نوع بتنی

این نوع فلاور باکس نیز مقاومت بالایی دارد به همین سبب در برابر هرگونه عامل آسیب زا در محیط به خوبی فلاور باکس در نوع فلزی مقاومت کرده و بدین سبب میزان طول عمر و ماندگاری بالایی را به خود اختصاص داده است.

از آنجا که این نوع جعبه های گل، بتنی هستند دارای وزن بسیار بالایی می باشند و همچنین در طول و عرض زیاد و بزرگی به عرضه می رسند.

حال ترکیب این نوع جعبه گل جهت ساخت و عرضه چیست؟ ماسه، سیمان و میلگرد

4.جعبه گل شیشه ای

جعبه های گل شیشه ای نیز با ترکیب شیشه و عنصر فلز نیز به دست ساخت رسیده و عرضه می گردد.

این نوع فلاور باکس می تواند در محیط های داخلی نمای زیبایی را ایجاد سازد ولیکن بسیار خطر پذیر بوده و نیاز است که اگر افراد قصد تهیه این نوع فلاور باکس را دارند به شکننده بودن و خطر پذیر بودن آن علاوه بر زیبایی ای که دارد توجه نمایند.

5.جعبه گل سنگی

از آنجایی که فلاورباکس های سنگی دارای وزن بسیار زیادی می باشند عموما مناسب است که این نوع فلاور باکس ها در باغچه ها و به طور کل محیط خارجی منزل فرضا حیاط نصب گردند.

این نکته در خصوص تهیه فلاور باکس سنگی حائز اهمیت است که باید برای اینکه این نوع جعبه گل زهکشی مناسبی برای خاک داشته باشد، در آن منافذی را ایجاد و برقرار نمود.

6.جمعه گل پلاستیکی

جالب توجه است که این نوع جعبه گل، وزن سبکی دارد و همچنین دارای قیمت مناسبی هم می باشد.

از آنجایی که دوام جعبه گل پلاستیکی زیاد است می توان این نوع فلاور باکس را در تراس و پشت بام و..با پرداخت مناسب ترین قیمت نصب نمود.

7.پلانتر باکس

پلانتر باکس ها را می توان برای گیاهانی مورد استفاده قرار داد که به عمق کاشت کمی احتیاج دارند فرضا می توان به کاشت کاشت سبزیجات و گیاهانی مثل یال اسبی و ناز فرانسوی و..پرداخت.

8.متری باکس

گلدان های تری باکس نیز قابلیت کاشت گیاهان با عمق بسیار زیاد را دارند و می توان ابعاد بزرگ و بیشتری را هم جهت کاشت گیاهان برای این نوع باکس اختصاص داد. همچنین می توان در تری باکس نیز درختچه هایی مثل یاس هلندی، مورد و..کاشت.

گیاهان قابل کاشت در جعبه گل

باید توجه داشت که فضای داخلی فلاور باکس زیاد نبوده و تا حدودی محدود می باشد بنابراین گیاهانی که ریشه بزرگی دارند نیز برای کاشت در جعبه گل مناسب نیستند.

به همین سبب خوب است جهت کاشت گیاه در فلاورباکس از گیاهانی بهره گرفت که در سرعت بالایی رشد نمی کنند چرا که اگر میزان سرعت رشد گیاه بالا باشد می تواند به سلامت گیاه آسیب برساند.

فلاورباکس چیست؟

مناسب ترین انتخاب ها برای کاشت گیاه در فلاور باکس

 • کاشت سبزیجاتی اعم از جعفری، گشنیز و..
 • کاشت گیاهان آپارتمانی
 • کاشت گیاهانی که مناسب برای فضاهای خارجی محیط هستند
 • گیاهان تزئینی گزینه مناسبی برای کاشت در فلاور باکس می باشند اما نیاز است که به محل و جایگاه قرارگیری این نوع گیاهان توجه داشت.
 • و..

لذا مهم است که جهت بهره گیری از فلاور باکس، گیاهان متناسب با محیط را نیز در جعبه گل کاشته و پرورش داد تا علاوه بر افزایش زیبایی محیط و برقراری فضای سبز نیز، گیاه کاشته شده در سلامت کامل رشد یابد.

نصب فلاور باکس به تخصص نیاز دارد؟

به طور کل نصب جعبه های گل نیز نیاز به تخصص بالایی ندارند ولیکن باید در نظر داشت مهم است که به میزان جریان هوا در فلاور باکس توجه داشته و به میزان کیفیت زهکشی خاک داخلی فلاور باکس اهمیت داد.

فلاورباکس را از کجا تهیه کنیم؟

خوب است که فلاورباکس را در کیفیت بالا تهیه نموده و به سبب کیفیت بالایی که دارد نیز بهره گیری مطلوبی از آن داشت بنابراین زمانی که با اطمینان کامل بر زیبایی و کیفیت این محصول، آن را از مرکز فروش مورد نظر خود تهیه می کنیم می توانیم لذت بیشتری هم از بهره وری آن ببریم..

از آنجا که مهم است فلاورباکس را در کیفیت بالا تهیه نمود باید این محصول را از مرکز فروشی متغیر و با سابقه عالی تهیه کرد پس مهم است به این مساله  بیش از هر چیزی توجه داشته و با پرداخت هزینه ای مناسب نیز این محصول را تهیه نمود.

آیا فلاورباکس فقط در نوع چوبی به عرضه می رسد؟

خیر همانطور که در محتوا ارائه گردیده است این محصول از انواع متعددی بهره مند می باشد که به چند مورد از محبوب ترین آن ها اشاره نموده ایم.

از فلاورباکس در کجا استفاده کنم؟

فلاورباکس را با توجه به میزان اندازه و ابعادی که دارد می توان در هر محیطی با مشورت متخصصین قرار داد مثلا هم در خانه و هم در آپارتمان و خارج از محیط منزل و..

4.4/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *