با خرید باکس رشد گیاه، محیطی ایده­ آل برای پرورش گیاهان ایجاد کنید

خرید باکس رشد گیاه یا گروباکس (Grow Box) برای فراهم کردن محیط مورد استفاده برای کشت و پرورش گیاهان است اما قبل از اینکه به دلایل خرید آن بپردازیم ابتدا بد نیست که مختصری در مورد آن توضیح دهیم که بیشتر در مورد آن بدانید. گروباکس به جعبه های ]معمولا[ مربعی یا مستطیل شکلی افقی یا عمودی و یا سینی های مخصوص رشد گیاه گفته می شود که در محیط داخلی استفاده می گردند.

گروباکس یا باکس رشد گیاه بیشتر مناسب مواقعی است که در محیط بیرون فضای کافی برای رشد ندارید و هم قصد دارید نظارت دقیقتری بر روی گیاه داشته باشید تا با فراهم کردن فضای مناسب و نور مصنوعی (برای جبران میزان نور طبیعی از دست رفته) به کمک لامپ رشد گیاه مخصوص، مثل ال ای دی رشد گیاه، شرایط برای رشد هرچه بهتر گیاهان فراهم شود. ضمنا این محصول برای سیستم آکواپونیک (Aquaponics) و سایر روش های پرورش گیاه هم مناسب هستند.

البته توجه داشته باشید که حتی می توان برای محیط های بیرونی هم اقدام به خرید باکس رشد گیاه کرد تا میزان رشد محصولات خاص فصلی را بیشتر کرد و بیشتر هم از جنس موادی ساخته می شوند که سازگار با محیط زیست هستند و بسته به نیاز شما در انواع سایز و شکل قابل طراحی است.

اکنون که با کلیات باکس رشد گیاه آشنا شدید به سراغ دلایل خرید این محصول می رویم که قطعا در تجربه موفق کاشت و پرورش گیاهان در فصول مختلف بسیار مؤثر است. ضمن اینکه توجه داشته باشید که موقعی می توانید از این محصول بهترین نتیجه را بگیرید که خرید باکس  مخصوص رشد گیاه به همراه کلیه تجهیزات را از شرکتی معتبر انجام داده باشید.

 

خرید باکس رشد گیاه برای اعمال شرایط بهینه

خرید باکس رشد گیاه برای اعمال شرایط بهینه

7 دلیل که به شما می گویند چرا باید باکس رشد گیاه بخرید؟

در این قسمت با مهمترین دلایل خرید باکس رشد گیاه آشنا می شوید که در واقع به نوعی می توان گفت مزایای خرید گروباکس هستند:

 • محیطی امن و استریل (Sterile):

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در رشد سالم و صحیح هر نوع گیاه و محصولی (اعم از زینتی و خوراکی) تأثیرگذار است امن بودن محیط رشد در برابر نفوذ حشرات موذی و آفات، باکتری ها، قارچ ها، ویروس های گیاهی، استرس های شدید دمایی و نوری و مواد معدنی و تغذیه ای است و مسلما اگر بتوانید محیطی امن و استریل برای رشد گیاه تأمین کنید بهترین فرم رشد گیاه را خواهید دید. ساده ترین کار برای درست کردن چنین محیطی خرید گروباکس است.

 

حتما این مطلب را هم بخوانید :

مشاهده قیمت و مدلهای باکس رشد گیاه 

 

 

 

 • تجهیزات کامل در یکجا:

  با خرید گروباکس هر تجهیزاتی که برای رشد عالی گیاه داشته باشید در اختیار شماست. با درست محیطی مناسب از لحاظ دمای، حرارتی و رطوبتی اصطلاحا در داخل باکس رشد گیاه یک خرده اقلیم یا Micro-climate درست می کنید که دقیقا متناسب با نیاز گیاه شماست. همچنین گروباکس مجهز به پروژکتور های رشد گیاه مخصوص باکس رشد گیاه   هستند. ضمنا می توانید برای پرورش گیاهان فتوپریودیک (Photoperiodic)، تنظیم کنید که چه موقع نوررسانی انجام شود و چه موقع نوررسانی قطع شود.

 • فن های داخلی:

  از جمله دلایل خرید باکس رشد گیاه این است که هر گیاهی با هر نوع نیاز خاصی را می توان پرورش داد بدون اینکه شرایط کلی اقلیم شما مهم باشد چون همانطور که گفتیم خرده اقلیمی که ایجاد می شود کاملا تحت اختیار شماست تا متناسب با نیاز گیاه باشد. برخی گیاهان نیاز به دمای بالا و برخی دمای پایین دارند و برخی نیز نیاز به رطوبت خاصی دارند که با گروباکس کاملا قابل رفع است.

 • نصب و راه اندازی راحت:

  نصب و راه اندازی گروباکس اصلا نیازی به دانش فنی خاصی ندارد و تمامی تجهیزات مورد نیاز شما از قبل فراهم شده و تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به برق زده و گیاهان خود را کشت دهید. به همین راحتی!

 

خرید باکس رشد گیاه با هر سایز و فرمی مناسب فضای داخلی امکان پذیر است

خرید باکس رشد گیاه با هر سایز و فرمی مناسب فضای داخلی امکان پذیر است

 

 • رشد سریعتر:

  از مزایای خرید باکس رشد گیاه این است که گیاهان شما سریعتر رشد می کنند و این مورد غیر طبیعی هم نیست چرا که تمام عوامل منفی تأثیرگذار بر میزان و کیفیت رشد گیاه حذف شده اند و فقط عوامل کمک کننده و مثبت به مقدار مورد نیاز حضور دارند و کاملا مورد انتظار است که در چنین شرایطی هر گیاهی با سرعت بهینه رشد کند.

 • عدم محدودیت در نوع کشت و نوع گیاه:

  با خرید باکس رشد گیاه دیگر نیاز نیست نگران عدم توانایی رشد گیاهانی که مخصوص فصل های خاصی هستند باشید چرا که شرایط رشد گیاه آنها کاملا جدای از محیط پیرامون بوده و خاص آنهاست. ضمنا هر نوع محیط کشتی که نیاز داشته باشید در گروباکس ها جوابگو بوده و هیچ محدودیتی ندارید.

 • کنترل راحت رشد:

  مدیریت رشد گیاه با خرید باکس رشد گیاه بسیار راحتتر است. شما می توانید گیاهان خود را مشاهده کنید، سیستم آبی مویرگی داشته باشند تا برحسب نیاز آب مصرف کنند و نگران غرقابی شدن گیاهان یا مصرف بیش از حد آب نباشید، میزان نور و شدت گرما قابل برنامه ریزی است تا نگران اشتباه کردن یا از دست دادن دوره های تاریکی و روشنایی نباشید یا اینکه گیاه شما در اثر حرارت زیاد دچار سوختگی شود. به عبارت دیگر رشد گیاه با گروباکس بسیار راحتتر است و کمترین میزان دخالت و نظارت را نیاز دارد.

همانطور که متوجه شدید خرید باکس رشد گیاه برای محیط های با کمبود فضای بیرونی یا افزایش شانس خود برای رشد گیاهان بیشتر در همه شرایط، انتخابی کاملا هوشمندانه است که با مزایای خاص خود همراه است. ضمن اینکه امکان استفاده از آنها در محیط بیرون نیز هست اما حتما از جنسی انتخاب کنید که سبک نباشد تا بتواند در برابر شرایط سخت آب و هوایی مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

در برخی موارد شاید نیاز به خرید از برند یا جنس های بسیار باکیفیت داشته باشد تا ضمن بهره گیری از لامپ رشد گیاه و تأمین کلیه شرایط لازم به صورت بهینه شده، رشد گیاه به شکل بهینه تضمین شده باشد. چنانچه شما نیز علاقه مند هستید تا در هر فصلی بتوانید با فراهم کردن محیطی مناسب رشد گیاهان زینتی یا خوراکی خاص برای خود یا به منظور فروش، به کشت و پرورش گیاهان بپردازید شدیدا خرید باکس رشد گیاه  را توصیه می کنیم.

 

منابع:
https://www.maximumyield.com/definition/2084/grow-box
https://www.ledgrowshop.eu/led-grow-magazine/everything-you-need-to-know-about-grow-boxes/
https://www.gardenguides.com/132261-earth-boxes-vs-grow-boxes.html
http://growtentexperts.com/grow-tent-vs-grow-box/
https://www.drhempme.com/best-stealth-grow-boxes/
https://dealzer.com/blog/why-buy-a-grow-box/
https://www.growingrevolution.com/
https://www.growingrevolution.com/product/plantbox/

4.6/5 - (115 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *