چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

برای پاسخ به چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟ می‌توانید از زوش های مختلفی بهره مند شوید که به برخی از بهترین روش ها خواهیم پرداخت. نکته مهم آن است که روش ها را بر طبق دستور العمل درست انجام دهید و حد الامکان با یک متخصص مشورت کنید. برخی از روش هایی که می توان به آن پرداهت، موارد زیر می باشند:

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

 • تعویض منظم خاک‌: برای این کار، باید خاک را به طور منظم و به عمق حداقل ۴۰ سانتی‌متر تفت دهید و از شناور شدن خاک جلوگیری کنید.
 • آبیاری منظم: باید درخت انگور را هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار آبیاری کنید. همچنین، در صورتی که در منطقه شما بارندگی زیادی وجود دارد، بهتر است سیستم آبیاری قطره‌ای را برای درخت انگور نصب کنید.
 • کوددهی: در فصل بهار و تابستان، باید به درخت انگور کود بدهید. از کودهایی مانند کود آلی و کود نیتروژن استفاده کنید. برای خرید کود هایی مانند کود زیگلر، کود هیومیک اسید، خرید کود شیمیایی و… می توانید به ایران سان لایت مراجعه کنید.
 • برداشت به موقع: برای پربار کردن درخت انگور، باید در فصل پاییز میوه‌های رسیده را به موقع بردارید. این کار باعث می‌شود که درخت بهتر بتواند مواد مغذی را جذب کرده و میوه بیشتری تولید کند.
 • کاشت ارقام مناسب: برای پربار کردن درخت انگور، بهتر است ارقامی از انگور را که در منطقه شما به خوبی رشد می‌کنند و با آب و هوای شما سازگار هستند، انتخاب کنید.
 • اصلاح درخت: برای افزایش رشد و پرباری درخت انگور، باید شاخه‌های ضعیف و کند رشد را از درخت بردارید. همچنین، بهتر است پس از برداشت میوه، شاخه‌هایی که میوه بر آن‌ها بوده‌اند را برید.

بهترین کود ها برای پرورش درخت انگور

یکی از اصل های مهم برای پرورش درخت انگور، استفاده از کود مناسب و مفید است. بهترین کودهایی که می توان برای پاسخ سوال چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟ استفاده کرد، عبارتند از:

کود کمپوستی

کود های کمپوست به عنوان یک کود طبیعی و بدون شیمیایی استفاده می‌شوند که شامل ترکیبی از مواد آلی مانند پسماندهای گیاهی، کود حیوانی و مواد دیگر مانند خاک، آب و هوا می‌شود. استفاده از کود کمپوست باعث افزایش عملکرد، کاهش بیماری‌ها و تقویت رشد درخت انگور می‌شود. یمی از کود های کمپوستی، انواع کود حیوانی است که برای خرید کود حیوانی می توانید به ایران سان لایت مراجعه کنید.

کود آلی

کود آلی شامل موادی است مانند کود حیوانی، کود پرندگان، کود ماهی و دیگر مواد طبیعی که باعث تقویت رشد درخت انگور می‌شوند. این نوع کودها همچنین از بیماری‌ها و آفات محافظت می‌کنند و باعث افزایش محصولات دهی می‌شوند.

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

کود نیتروژنی

استفده از کود نیتروژنی یکی از بهتذین پاسخ ها به سوال چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟ می باشد که شامل موادی مانند نیترات و آمونیوم است که باعث تقویت رشد و گسترش سریع درخت انگور می‌شود. این نوع کودها به طور خاص برای پیشرفت در زمانی که درخت انگور در مرحله رشد سریع خود استفاده می‌شوند. برای مثال می توان به کود آمینو اسید اشاره کرد.

کود فسفری

کود فسفری به عنوان یک کود معدنی شناخته شده است که برای پرورش درخت انگور بسیار موثر است. فسفر به عنوان عامل اصلی برای تقویت ریشه درخت انگور به کار می‌رود.

کود پتاسیم

کود پتاسیم به عنوان یک کود معدنی شناخته می‌شود که برای تقویت برداشت و افزایش محصولات دهی درخت انگور مفید است. کود پتاسیم همچنین باعث تقویت ساختار سلولی و تقویت درخت بسیار نقش دارد. بهترین کود پتاسیم، کود کامل NPK می باشد که برای خرید کود NPK می توانید به ایران سان لایت اعتماد کنید.

کودهای مایع

کود های مایع نیز می‌توانند برای پرورش درخت انگور مناسب باشند. این نوع کودها شامل کودهای آلی و شیمیایی می‌شوند و در قالب مایع برای استفاده آسان در پرورش درخت انگور تولید می‌شوند. از بهترین کود های مایع می توان به کود ادونس اشاره کرد، برای خرید کود ادونس، پیشنهاد می شود به ایران سان لایت مراجعه کنید و با آسودگی از کیفیت و قیمت محصولات دست به خرید بزنید.

در پاسخ سوال چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟ می توانیم به استفاده از کود های مایع اشاره کنیم. چرا که کودهای مایع دارای مزایایی نظیر جذب آسان تر، ایجاد اثر سریع‌تر، کاهش نیاز به حمل و نقل و ذخیره سازی طولانی مدت هستند. این نوع کودها همچنین می‌توانند در هر زمانی از سال به راحتی به درخت انگور اعمال شوند و باعث افزایش عملکرد و کیفیت محصول می‌شوند.

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

به هر حال، قبل از استفاده از کودها برای پرورش درخت انگور، بهتر است از نحوه استفاده و میزان مصرف آن‌ها آگاه شوید و دستورالعمل تولیدکننده را رعایت کنید. همچنین، بهتر است از کودهای مایع با کیفیت بالا و از تولیدکنندگان معتبر خرید کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

انواع کودهای مایع برای پرورش درخت انگور عبارتند از:

 • کودهای مایع آلی: این کودها از ماده آلی مانند کودهای کمپوست، کودهای گیاهی و کودهای دریایی تولید می‌شوند و برای تغذیه و رشد درخت انگور بسیار مفید هستند.
 • کودهای مایع شیمیایی: کود شیمیایی شامل نیترات، فسفر، پتاسیم و سایر عناصر مغذی ضروری می باشد که برای رشد و توسعه بهینه درخت انگور استفاده می‌شود. این نوع کودها به صورت تخصصی برای هر مرحله از رشد درخت انگور تولید می‌شوند و بهتر است مطابق با نیاز درخت انگور مصرف شوند.
 • کودهای مایع آلی-شیمیایی: این کودها از مواد آلی و شیمیایی ترکیب شده‌اند و می‌توانند همزمان نیازهای مغذی درخت انگور را تأمین کنند.

وسایل پرورش درخت انگور را از چه سایتی بخریم؟

جال که به پاسخ چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟ پرداختیم به خرید وسایل پرورش درخت انگور خواهیم پرداخت. برای خرید کودهای مورد نیاز و یا موارد مورد نیاز برای پرورش درخت انگور، می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین یا فروشگاه‌های محلی کشاورزی استفاده کنید.

در اینترنت می‌توانید به راحتی به سایت‌ برتر ایران سان لایت دسترسی پیدا کنید و به راحتی پس از اطمینان از قیمت و کیفیت محصولات، دست به خرید بزنید. همچنین می‌توانید به سایت مراجعه کرده و با تماس با ایران سان لایت از کارشناسان آن برای کسب اطلاعات و راهنمایی استفاده کنید. در صورتی که قصد استفاده از کودهای شیمیایی دارید، بهتر است از کودهای معتبر و با استانداردهای بالا استفاده کنید و قبل از خرید حتما از مشاوران خبره و مورد اعتماد راهنمایی بگیرید.

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

چرا ایران سان لایت را انتخاب کنیم؟

در راستای سوال چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟ به مواردی همچون کود و موارد مورد نیاز دیگر اشاره کردیم. حال یکی از مراجعی که برای خرید تمامی موارد مور نیاز معرفی کردیم، ایران سان لایت است. برای آن که افراد به ایران سان لایت اعتماد کنند به برترین ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

 1. موجودی محصولات پرورش گیاهان: فروشگاه ایران سان لایت دارای موجودی کافی از مواردی که برای پرورش محصولات باغبانی و گیاهان باشد را دارد تا نیاز مشتریان خود را برطرف کند.
 2. اطلاعات مفید و راهنمایی: فروشگاه ایران سان لایت، اطلاعات مفید و مطالبی در جهت راهنمایی درباره رشد و نگهداری گیاهان برای مشتریان حود در دسترس قرار داده است.
 3. قیمت مقرون به صرفه: فروشگاه ایران سان لایت قیمتی را ارائه می دهد که با رقبای خود رقابت می کند و مقرون به صرفه است و در عین حال قیمتی را که مشتریان می پپردازند قابل قبول و منطقی است.
 4. تنوع محصولات: فروشگاه ایران سان لایت مجموعه‌ای از محصولات باغبانی و گیاهان خانگی متنوع و گسترده دارد که مشتریان می‌توانند به راحتی از بین آن‌ها انتخاب کنند.
 5. خدمات پس از فروش: فروشگاه ایران سان لایت خدمات پس از فروشی مطمئن و قابل اطمینان را به مشتریان خود ارائه می کند. این خدمات، شامل مشاوره، راهنمایی، تعمیر و تعویض محصولات می‌شود.
 6. سیستم پرداخت آنلاین: فروشگاه ایران سان لایت دارای سیستم پرداخت آنلاینی است که مشتریان می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.
 7. سایت قابل دسترسی و کاربر پسند: فروشگاه ایران سان لایت یک سایت قابل دسترسی و کاربر پسند دارد که مشتریان به راحتی بتوانند محصول مورد نیاز خود را خرید کنند.
3.6/5 - (108 امتیاز)

18 دیدگاه در “چگونه درخت انگور را پربار کنیم؟

 1. فرشاد گفت:

  بهتر هست شما بوته خوب پرورش بدید و باقیمت مناسب به علاقه مندان بفروشید

  1. مهدی مغاری گفت:

   فرشاد عزیز ممنون از توجهتون ، حتما نظر شما رو مدنظر قرار میدیم

 2. بی قرار گفت:

  سلام من سه تا درخت انگور دارم که حدود سه ساله که کاشتم ولی بار نمیاره از گود بار آور هم استفاده کردم رشد کرده ولی یکیشون دو سه تا خوشه انگور داده و بس .انگورا یاقوتی هستن و خودمم تو زابلم.چه پیشنهادی دارین برا اینکه بار آور بشه شاخه اضافیا رو هم یه باغدار برام هرس کرد

  1. محمدرضا گفت:

   انگور میوهاگ ای هست که سال چهارم به بعد شروع به باردهی میکنه

  2. امید گفت:

   سلام
   دوست عزیز زیاد به کودها و سموم و فراورده های کارخانه ای متوسل نشوید و منتظر باشید که درخت خودش به بلوغ برسد .
   ما تو خونه مو داشتیم و بعد از هفت سال ببار نشست
   زیاد عجله نکنید
   ارادتمندم

   1. متین گفت:

    دقیقا

  3. سلام علت اینکه انگور شما بار نمیده
   ممکنه که قلمه اولیه برای تکثیر درست انتخاب نشده
   چون باید قلمه ای انتخاب کنیم که ته آن چند سانتی‌ متر
   از شاخه دوساله باشد وگر نه درخت به باردهی مطلوب نمی‌رسد
   یعنی قلمه از دوقسمت تشکیل می‌شود اگر قلم ۴۰ سانت باشد ۳۰ سانت آن یک ساله و ۱۰ سانت آن باید ۲ساله باشد
   که به آن قنداق دار می‌گویند
   با تشکر مهندس لشنی کارشناس ارشد کشاورزی و آب و خاک

   1. مهدی مغاری گفت:

    سلام مهندس ممنون از مشارکت و کمک شما

  4. محسن گفت:

   سلام شاید درخت انگور را از شاخه های نرک گرفته باشی و عقیم باشه درختت

  5. اصغر اسلامی نیا گفت:

   با سلام
   از سال دیگه انگور میده
   معمولا تا سه سال محصول نمیده

  6. محمدمطیعی گفت:

   دوست عزیز،بیل زدن صحیح خاک و هرس خوب ، هر دو در اواخر زمستان و اوایل بهار دو رمز موفقیت برای پر باری درخت انگور هست.در کنار این دو کار،کود دهی و محلول پاشی هم مهمه ، محلول پاشی فروت ست بعد از انجام هرس باردهی (که حدود 90درصد شاخه های انگور هرس میشن) و زمانی که برگهای کوچک دارن شروع به رشد میکنن و هنوز شکوفه ها تشکیل نشدن،بسیار کارسازه.البته فقط در مورد انگور ، زمان محلول پاشی فروت ست اینگونه اس ولی در مورد بقیه درختان میوه ، فروت ست باید بعد از برداشت محصول استفاده بشه که البته برای هر درخت میوه ای ، بعد از این که محصولش برداشت شد،زدن فروت ست یه زمان خاص داره ولی در هر حال باید قبل از خران برگها انجام بشه . ممنون از توضیحات خوب کارشناسان این سایت در مورد راههای پر بار کردن انگور.بسیار عالی بود.

   1. مدیر سایت گفت:

    سلام محمد عزیز ممنون بابت نظر و حسن توجهتون

 3. غریبه گفت:

  سلام. تنها پیشنهاد صبر است

 4. کیا گفت:

  سلام ماانگور سیاه دیم داریم کاملا اور گانیک اگه کود بدیم انگور بعداز برد اشت می گنده ولی به حالت طبیعی تا یک ماه ماندگاری دارد به فکر سالم بودن میوه باشید نه ثمر زیاد همش مریضیه. شهر سروآباد روستا نسنار

 5. داریوش گفت:

  درختی که بار نمیده کلا بنداز درو یا پیوند بزن بعد ۲سال حتما باید چندتا میوه بده .

  1. مجتبی گفت:

   سلام ما درخت انگور بیدانه سفید داریم هرکی میاد نیبینه میگه ریزه کشمش کنید اما خیلی زیبا و خوشمزه هستن چکار کنیم که حبه ها درشت تر بشه و بازاری پسند بشه 400بوته هستند

 6. حسن شکوری دیزجی گفت:

  سلام درخت انگور شنپان کجا می شود تهیه کرد

 7. حسن شکوری دیزجی گفت:

  سلام درخت انگور شنپاین کجا می شود تهیه کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *