کود ریشه زایی درخت و گیاهان

همانطور که هر موجود زنده ای برای بقا به تغذیه از مواد مورد نیاز خود احتیاج دارد ، گیاهان نیز مانند هر موجود زنده ای باید مواد مغذی خود را دریافت کنند تا به خوبی رشد کنند. هرچند که گیاهان مواد مورد نیاز خود را از خاک می گیرند اما گاهی مواد موجود در خاک برای رشد آن ها کافی نخواهد بود و در این زمان است که به کود نیاز است. کود ها انواع مختلفی دارند که یکی از پر استفاده ترین آن ها کود ریشه زایی درخت است.

ما در این مطلب قصد داریم تا به شما انواع بهترین مود ریشه زایی درخت را معرفی نماییم پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کود ها با ما همراه باشید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا از طریق این صفحه به خریداری انواع کود ریشه زایی درخت بپردازید و آن ها را با بهترین قیمت تهیه نمایید. با ما در این صفحه همراه باشید.

منظور از کود ریشه زایی درخت چیست ؟

برخی از کود ها برای رشد و پرورش کلی گیاهان ساخته شده اند و جنبه تقویتی دارند. اما برخی از کود ها نیز به صورت تخصصی با تمرکز بر روی برخی مواد معدنی و آلی خاص به ریشه زایی درخت کمک می کنند. کود ها نه تنها به تقویت ریشه هایی که وجود دارند کمک زیادی می کنند بلکه به موازات آن ریشه های درخت را نیز بیشتر می کنند که جذب گیاه را بالا می برد که در نهایت به پرورش یک گیاه بسیار خوب و قوی منجر می شود.

کود ریشه زایی درخت

چه درخت شما از ریشه های خوبی برخوردار باشد و چه به نسبت جثه خود ریشه کمی داشته باشد ، استفاده از کود ریشه زایی درخت پیشنهاد تمام پرورش دهنگان گیاهان می باشد تا هر چه بهتر بتوانید محصولات با کیفیت تری را پرورش دهید. ما در ادامه لیستی از بهترین کود های ریشه زایی درخت را به شما معرفی می کنیم.

بهترین کود های ریشه زایی برای درخت

در این قسمت از این مطلب لیستی از بهترین کود هایی که برای ریشه زایی درخت قابل استفاده هستند را به شما معرفی می کنیم  و به اختصار در مورد آن ها توضیح می دهیم. همچنین شما می توانید جهت خرید هر یک از محصولات زیر بر روی اسم آن کلیک کنید و به کسب اطلاعات تخصصی در مورد آن ها بپردازید. این امکان نیز فراهم شده است تا از طریق کلیک بر روی این محصولات در مورد قیمت آن ها نیز به کسب اطلاعات لازم بپردازید :

کود ریشه زایی ادونس :

کود ادونس توسط یک شرکت آمریکایی تولید شده است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این مدل از کود های ادونس به طور تخصصی پکیجی برای ریشه زایی درخت و گیاه محسوب می شوند با 20 گیاه مختلف سازگاری دارند. این پکیج به صورت مایع می باشد و به همین علت جذب بالاتری دارد.

کود ریشه زایی و رشد بایوبیز :

پکیج کود ریشه زایی درخت بایوبیز هم برای افزایش ریشه های گیاهان می باشد و هم به رشد هر چه بهتر گیاهان و درختان کمک می کنند. این کود ها نیز مایع می باشند و در ساخت آن ها هیومیک اسید نیز به کار گرفته شده است. این کود نیز با بیست گیاه مختلف سازگاری و تناسب دارد و همه گیاهانی که در خانواده این 20 گیاه قرار دارند با این کود ها سازگارند.

کود ریشه زایی ازوس :

از بهترین کود های قابل استفاده در زمینه ریشه زایی گیاهان می توان به این کود استفاده کرد که به نسبت سایر انواع کود ها از یک مزیت بزرگ برخوردار است. این کود از باکتری های مفید تثبیت کننده نیتروژن برخوردارند که در ریشه زایی گیاه و تقویت آن تاثیر قابل توجهی دارند. این کود مانند دو کود فوق ارگانیک و طبیعی می باشد.

کود ریشه زایی بایو ریزوتونیک :

از بهترین کود های مایعی که می توانید در زمینه افزایش ریشه گیاه استفاده کنید می توان به این کود اشاره کرد که تاثیر بسیار عالی در ریشه زایی درخت دارد. البته به علت حجم کمتر این محصول باید در نظر داشته باشید که برای ریشه زایی در مقایش بزرگ شاید چندان به صرف نباشد اما به صورت موردی یک محصول عالی است.

کود روت بوستر

همانطور که از اسم این محصول بر می آید این کود مایع روت بوستر یا تقویت کننده ریشه می باشد و در ریشه زایی گیاه تاثیر بسیار زیادی دارد. این محصول نیز کاملا ارگانیک است یکی از تشکیل دهندگان اصلی آن گیاخاک یا هیومیک اسید می باشد. استفاده از محصول قدرت سیستم ریشه ای را چندین برابر می کند.

کود ریشه زایی بایو تب

پک کود ریشه زایی بایوتب نیز یکی از کود هایی است که برای ریشه زایی درخت مورد استفاده قرار میگیرد. در نظر داشته باشید که این پکیچ ،پک استارت آپ است یعنی برای نهال ها طراحی شده است. اگر می خواهید ریشه زایی و قدرت جذب نهال های خود را بالا ببرید استفاده از این پک ارگانیک را به شما پیشنهاد می کنیم.

خوب است بدانید که محصولات و کود های ریشه زایی درخت گروه ایران سانلایت محدود به این موارد نمی باشد. برای مشاهده تمامی کود های ریشه زایی درخت بر روی این لینک کلیک کنید.

کود ریشه زایی درخت

همچنین در صورتی که برای خرید محصول مورد نظر خود دچار شک شده اید و نمی دانید کدام محصول مناسب تر است کافیست با گروه ایران سانلایت تماس بگیرید و از طریق مشاوره رایگان با کارشناسان ما بهترین محصول را برای خود انتخاب کنید. همین حالا با ما تماس بگیرید.

در کود ریشه زایی درخت چه موادی وجود دارد ؟

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که در کود ریشه زایی درخت چه موادی وجود دارد که موجب افزایش و تقویت ریشه ها می شود ؟ پیش از آنکه این مواد را به شما معرفی کنیم خوب است بدانید که هرچند کود ریشه زایی درخت به طور تخصصی برای افزایش و رشد ریشه می باشد اما در سایر موارد نیز گیاهان را تقویت می کند. در کود ریشه زایی از این مواد آلی و مدنی استفاده شده است :

  • فسفر
  • ویتامین ها
  • پتاسیم
  • کلسیم

در نظر داشته باشید که در کنار کود ریشه زایی از استفاده از کود های دیگر غافل نشوید. افزایش ریشه درخت موجب افزایش جذب گیاه می شود. بدیهی است که اگر پس از استفاده از کود ریشه زایی درخت از کود های تقویت کننده مناسب استفاده نکنید ، نه تنها گیاه شما تمامی مواد مورد نظر خود را به نسبت جذبی که دارد دریافت نمی کند بلکه خاک و بستر درخت شما نیز فرسوده می شود. به همین علت در کنار کود ریشه زایی حتما از کود های تقویت کننده گیاه نیز استفاده کنید.

چرا به کود ریشه زایی درخت نیاز داریم ؟

پرورش درخت با درخت هایی که به طور طبیعی در طبیعت وجود دارند متفاوت می باشند. درختانی که در طبیعت وجود دارند منبع گسترده ای از منابع معدنی و آلی دارند که بدون شک موجب تقویت ریشه آن ها می باشد. همچنین در دل طبیعت ، فرصت کافی برای ریشه های گیاه وجود دارد تا پرورش پیدا کنند. این درحالی است که برای کسب و کار هایی که از طریق پرورش درخت به درآمد می پردازند این شرایط وجود ندارد. یعنی نه خاک گسترده و منابع قوی وجود دارد و نه فرصت کافی برای ریشه دار شدن گیاهان !

به همین علت است که شما چه در زمانی که گیاهان و درختان هنوز نهال هستند و چه در زمان رشد آن ها باید از کود های ریشه زایی استفاده کنید تا روند رشد این گیاهان به درستی طی شود و به خوبی بتوان از این درختان بهره برداری نمود. در غیر این صورت طبیعی است که روند رشد درخت شما به خوبی طی نمی شود در آینده برای بهره مندی از این درخت ها مشکلات زیادی به وجود می آید.

کود ریشه زایی درخت

خرید و قیمت کود ریشه زایی درخت

در این مطلب سعی کردیم تا تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در مورد کورد ریشه زایی درخت در اختیارتان قرار دهیم. شما از طریق لینک هایی که در بالا قرار داده ایم می توانید به کسب اطلاعات کامل در مورد قیمت کود ریشه زایی درخت بپردازید. همچنین این امکان نیز میسر شده است که در صورت مورد تایید بودن قیمت به صورت آنلاین به خرید کود های ریشه زایی درخت بپردازید.

فراموش نکنید در صورتی که هنوز در مورد خرید کود مورد نظر خود به قطعیت نرسیده اید حتما با گروه ایران سانلایت تماس بگیرید و از طریق مشاوره رایگان بهترین محصول را برای درختان خود تهیه نمایید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و از آن استفاده نموده باشید.

بهترین زمان برای استفاده از کود ریشه زایی درخت چه زمانی است ؟

معمولا در زمان نهال بودن درختان باید از کود های ریشه زایی درخت استفاده کرد.

قیمت کود ریشه زایی درخت به چه صورت می باشد ؟

شما از طریق این صفحه نه تنها می توانید بهترین کود های ریشه زایی درخت را مشاهده کنید بلکه می توانید به خریداری آن ها نیز بپردازید.

در کود ریشه زایی درخت چه مواد آلی و معدنی وجود دارد ؟

انواع ویتامین ها ، نیتروژن ، فسفر ، کلسیم و ... در کود ریشه زایی درخت وجود دارد.

3.9/5 - (75 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *