نمایش دادن همه 14 نتیجه

فیلتر کربن گلخانه

یکی ار مهم ترین تجهیزات گلخانه ای فیلتر هوا محسوب می شود. گیاهان در پروسه تنفس خود نیاز به هوا تازه و تمیزی دارند که رشد و پرورش آن ها به بهترین شکل صورت بگیرد. اما محیط های پرورش گیاه مانند گلخانه به طور طبیعی از قابلیت تهویه و تصفیه هوا برخوردار نمی باشند مگر با استفاده از فیلتر های مختلف که فیلتر کربن یکی از انواع این فیلتر ها می باشد.

فروش فیلتر کربن با بهترین کیفیت و قیمت از طریق این مطلب فراهم شده است. کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر در این مطلب با ما همراه باشید و برای مشاوره رایگان با گروه ایران سان لایت تماس بگیرید.

فیلتر کربن

فیلتر کربن چیست ؟

فیلتر کربن فعال یا Activated Carbon Filter که به آن فیلتر اکتیو یا فیلتر گلخانه کربنی نیز گفته می شود به عنوان سیستم خروجی هوا جهت تصفیه آلاینده ها و سایر مواردی که به عنوان کاربردهای آن ذکر خواهیم کرد در گلخانه، اتاق رشد یا گروباکس، چادر رشد گیاه یا Grow Tent استفاده می شود که البته نوعی از آن هم به عنوان فیلتر دوم تصفیه آب استفاده می گردد.

اما منظور از فیلتر فعال کربن چیست؟ به دلیل اینکه در ساخت این فیلترها از دانه های کربن فعال یا Activated Carbon استفاده شده که معمولا از جنس زغال نارگیل هستند، به این نام معروف شده که معمولا هر گرم از این مواد، سطحی معادل 3000 متر مربع ایجاد می کنند که با عبور هوای آلوده از آن، جذب سطحی یا Adsorption صورت گرفته و به آن جذب می شوند و به دلیل طول عمر و راندمان بسیار بالا، خرید فیلتر کربن اکتیو هوا بسیار زیاد است.

لیست قیمت فیلتر کربن

شما از طریق این جدول به خوبی می توانید در مورد تعداد فیلتر کربن بر اساس متراژ گلخانه ای خود کسب اطلاعات کنید. همچنین امکان کسب اطلاعات در مورد قیمت این محصول نیز ار طریق جدول زیر فراهم شده است :

قیمت و مشخصات فیلتر کربن

انواع فیلتر کربن با اندازه های مختلف

برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد این محصول می توانید از طریق ویدیو زیر به کسب اطلاعات بپردازید :

شایان توجه است که تمامی کربن های موجود در فروشگاه ایران سانلایت تولید شده فیلتر نوریت هلند می باشند و از بهترین کیفیت برخوردار می باشند.

شرکت CABOT با علامت تجاری Norit به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان کربن اکتیو ، ذغال فعال در جهان شناخته شده و همیشه انتخاب حرفه ای هاست.

انواع فیلتر کربن همراه با فن بین کانالی دمنده

همانطور که می دانید برای استفاده از این فیلتر حتما به فن مکنده بین کانالی احتیاج دارید ! فن های بین کانالی دمنده با دهانه های 15 سانتی متری و 20 سانتی متری و قدرتهای مختلف برای استفاده همراه فیلتر مناسب می باشد . در

عوامل مؤثر بر قیمت فیلتر کربن برای گلخانه و محیط کشت گیاه

قیمت فیلتر کربن از جمله مواردی است که هنگام تجهیزات گلخانه یا محیط کشت گیاه باید از آن مطلع باشید که به عنوان سیستم خروجی هوا در چنین محیط های بسته ای عمل می کند و به دلیل اینکه در ساختار دانه های کربن فعال یا اکتیو وجود دارد به آن فیلتر اکتیو کربن هوا هم می گویند و لذا در برخی سایت های فروشگاهی از عبارت قیمت فیلتر اکتیو کربن هوا استفاده شده است که هیچ تفاوتی با موردی که بررسی می کنیم ندارد.

اطلاع پیدا کردن از قیمت فیلتر های کربن هوا برای محیط های گفته شده و یادگیری نکات خرید آن از این جهت اهمیت پیدا می کند که بخاطر عملکرد خود یعنی حذف مواد آلاینده از جمله دانه های گرده، بوهای ناخوشایند حاصل از رشد برخی گیاهان، گرد و غبار و سایر آلودگی ها را به خود جذب کرده و به راحتی می توان از آنها خلاص شد.

با توجه به اینکه انواع مختلفی از فیلتر هوا در بازار موجود هستند انتخاب گزینه مناسب کار سختی است مخصوصا که در برخی موارد شاید اختلاف قیمت ها زیاد باشند و شما دقیقا مطلع نباشید که تفاوت قیمت فیلتر کربن در بین نمونه های مختلف مربوط به چه فاکتورهایی است.

با توجه به اینکه خرید فیلتر کربن هوای مناسب در دفع آلودگی ها و تصفیه هوا و تولید هوای با کیفیت و در نتیجه رشد مناسب و بهینه گیاهان بسیار ضروری است و معمولا نیز پس از اشباع شدن سوراخ های این فیلترها (بخاطر پر شدن ظرفیت جذب سطحی آلودگی ها) باید آنها را تعویض کنید، پس باید به خوبی نسبت به فاکتورهای مختلف مطلع باشید. فاکتورهای بسیار مهمی که بر روی قیمت این فیلتر اثر می گذارند عبارتند از:

 • میزان CFM (Cubic Feet per Minute):

  در مطلبی که در رابطه با این فیلتر گلخانه نوشتیم به طور کامل نحوه محاسبه CFM را برای فیلترهای کربن توضیح دادیم که براساس سایز فضای مدنظر باید ظرفیت کاری این فیلترها مشخص شود. در واقع میزان CFM که در کاتالوگ یا مشخصات کربن فیلتر گلخانه نوشته شده مشخص می کند که در هر دقیقه چه مقدار هوا را به ازای هر فوت مکعب می توان تصفیه کند. طبیعتا هر چقدر حجم محیط بیشتر باشد، نیاز به این فیلتر با CFM بالاتر خواهید داشت و در نتیجه قیمت فیلتر کربن نیز بالاتر خواهد رفت.

نکته: خرید فیلتر کربن با CFM پایینتر از حد مجاز باعث زود پر شدن منافذ آن و در نتیجه تعویض زود هنگام و تحمیل هزینه های زیاد می گردد و خرید این فیلتر نیز بیشتر از حد نیاز است و لازم نیست لذا باید برحسب نیاز تهیه کرد.

 • پیش فیلتر:

  تعداد محدودی از فروشگاه ها (از جمله ایران سان لایت) به همراه فیلتر گلخانه ای خود پیش فیلتر هم می دهند یا داخل بسته بندی برخی از برندها وجود دارند طبیعتا این مدل ها، قیمت فیلتر کربن بالاتری دارند که البته فروشگاه ایران سان لایت در خرید عمده به صورت رایگان قرار می دهد.

نکته: پیش فیلترها در سطح خارجی فیلتر اکتیو کربن قرار می گیرند تا ذرات گرد و غبار را به خود جذب کنند و از جذب سطحی آن روی فیلتر اصلی جلوگیری نمایند و با این کار هم باعث افزایش طول عمر فیلتر اصلی و هم سایر ساختارها و تجهیزات داخلی مثل فن می شوند.

 • ضخامت فیلتر کربن:

  هر چقدر ضخامت این فیلتر بیشتر باشد، جذب سطحی نیز بیشتر خواهد بود و بالطبع نیز راندمان کاری آنها به شدت افزایش پیدا می کند. لذا اگر قصد داشته باشید چنین فیلترهایی خریداری کنید طبیعتا باید انتظار هم داشته باشید که قیمت فیلتر کربن گلخانه ضخیم تر بیشتر باشد.

 • نوع فشرده یا کامپکت:

  قیمت فیلتر کربن گلخانه ای از نوع کامپکت یا فشرده بیشتر از حالت معمولی است و بیشتر مناسب محیط هایی است که مساحت زیادی دارند و طبیعتا باید از تعداد زیادی از فیلترهای کربن اکتیو استفاده کنند. در اثر کارکرد این فیلترها مخصوصا انواعی که همراه با فن هستند، سر و صدا تولید می شود که در نوع کامپکت این میزان به شدت کم شده است. حتی بررسی ها نشان داده که چنین فیلتر هوایی در جذب بو و آلودگی ها بهتر عمل می کند و راندمان بیشتری دارد.

فیلتر کربن

 • پایداری و طول عمر

  از ارزان تا گران قیمت موجود است و یکی از مواردی که حتما توصیه می کنیم تا حد امکان پول بیشتری خرج کنید در مورد فیلتر کربن هواست. چرا که چنین مدل هایی هم راندمان بالاتری دارند و هم طول عمر آنها چندین برابر است. حتی مشخص شده که تعمیرات آنها هم ساده تر است.

نکته: با توجه به ضرورت خرید این فیلتر هوا برای محیط هایی مثل چادر رشد گیاه، گروباکس، گلخانه و غیره، تا گیاهان بهتر رشد کنند و همچنین محیط گلخانه محل سالمی برای فعالیت و کار کردن باشد، مواردی که قیمت این فیلتر  بالاست، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که با گرفتن نتایج بسیار بهتر، بازگشت سرمایه بسیار خوبی خواهید داشت.

 • فن دار: قیمت فیلتر کربن هوا که فن داشته باشد نسبت به نوع بدون فن بالاتر است و بیشتر برای جاهایی که مساحت زیادی برای محیط پرورش و کشت گیاهان در نظر گرفته شده توصیه می کنیم. البته نوع کنترلر دار نیز در بازار موجود است که نسبت به نوع بدون کنترلر قیمت بالاتر خواهد بود. توجه داشته باشید که به کمک فن می توان به صورت 360 درجه ای و از همه جهات هوا را از داخل فیلتر عبور داد.
 • جنس پایه:

  با توجه به اینکه فیلترهای کربن هوا در محیط گلخانه یا محیط کشت گیاه قرار می گیرند و این نوع محیط ها مرطوب است به همین دلیل باید جنس بدنه ضد زنگ و کاملا مقاوم باشد. در برخی برندها از آلومینیوم با کیفیت بسیار بالا یا فولاد گالوانیزه استفاده می کنند که در نوع فولادی قیمت فیلتر کربن بیشتر خواهد بود.

 • گارانتی:

  حتما توجه داشته باشید که بر روی بسته بندی علامت گارانتی درج شده باشد و از همان ابتدا شرکت تولیدی آن را ضمانت کرده باشد چرا که در برخی از موارد گارانتی با دریافت هزینه بیشتر داده می شود که قیمت کل را بالاتر می برد.

کاربردهای فیلتر کربن فعال برحسب نوع

کاربرد فیلتر اکتیو کربن را در این مقاله به طور تخصصی بررسی خواهیم کرد اما قبل از اینکه به طور مشخص به کلیه کاربردها و موارد استفاده فیلتر فعال بپردازیم، کاربردهای آن را برحسب نوع دسته بندی می کنیم:

 • نوع بدون فن: کاربرد این نوع از فیلترهای کربن فعال برای مواقعی است که فضای کمی دارید یا آلودگی زیادی در محیط نیست و لذا حساسیت زیادی از بابت آن وجود ندارد. حتی در مواقعی که به کاشت گیاهان تصفیه کننده هوا در گلخانه می پردازید می توانید از فیلتر کربن فعال بدون فن استفاده کنید.
 • همراه با فن: این نوع از فیلتر بهترین گزینه برای متراژهای بالا جهت کشت و پرورش گل و گیاه محسوب می شود که آلودگی زیادی وجود دارد و باید به شکل مؤثر جهت تضمین سلامت گیاهان و افراد، آلاینده های مختلف حذف شوند. در این موارد فن ها به مکش هوا به شکل 360 درجه کمک خواهند کرد.
 • برحسب سایز:

برای اینکه فیلتر کربن اکتیو بهترین کارایی را داشته باشد و بتوان از تمامی توان آن به بهترین شکل استفاده کرد باید به CFM آنها دقت کرد که متناسب با سایز و متراژ محیط است. در واقع زمانی کاربردهای فیلتر فعال کربن به خوبی نشان داده خواهد شد که متناسب با سایز و CFM خریداری شود. براین اساس کاربردهای آن به صورت زیر است:

 • نوع 4 اینچی با CFM بین 150 تا 250: کاربرد در فضاهایی با متراژ 4×4، 7×4 و 8×4 متر مربع
 • نوع 6 اینچی با CFM حدود 400: کاربرد در فضایی با متراژ 8×8 یا 10×8 متر مربع
 • نوع 8 اینچی با CFM بین 600 تا 700: کاربرد در فضایی با متراژ 12×12 متر مربع
 • نوع 10 اینچی با CFM بین 1100 تا 1200: پرکاربردترین نوع فیلتر کربن فعال که در فضایی بزرگتر از متراژ قبلی و کوچکتر از گلخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 • نوع 12 اینچی با CFM بالاتر از 1400: کاربرد در گلخانه ها.

نکته: توجه داشته باشید که برخی افراد تصور می کنند که اگر فیلتر اکتیو کربن با قدرت بیشتر برای متراژ پایینتر خریداری کنند، بهتر است اما اینگونه نیست و دقیقا باید متناسب با متراژ مشخص شده و کاربرد تعیین شده خریداری گردند. به عنوان مثال راندمان کاری فیلتر کربن فعال 4 اینچی با CFM بین 150 تا 250 با نوع 6 اینچی با CFM حدود 400، برای فضایی که متراژ آن حدود 4×4 متر مربع است هیچ تفاوتی ندارد.

مشکل آنجاست که افراد بخاطر صرف هزینه های کمتر، فیلترهایی با قدرت کمتر خریداری می کنند که در این صورت چون به طور کامل تصفیه کنندگی هوا صورت نمی گیرد، عملا هزینه ها به هدر خواهد رفت و کاربرد آن به خوبی نمایان نخواهد شد. چون هدف کلی از این فیلترهای کربن، حذف کامل آلاینده ها در بازه های زمانی مشخص است و نه حذف نسبی آنها.

فیلتر کربن فعال چه کاربردهایی دارد؟

اکنون که به طور کامل با فیلترهای کربن اکتیو، نحوه کارکرد و کاربرد آنها برحسب نوع، آشنا شدید، به توضیح کاربردهای دقیق این نوع فیلترها می پردازیم که در تمامی انواع آن مشترک است و تنها قدرت آنها با یکدیگر متفاوت می باشد.

 • کنترل بو یا Odor Managementسخت ترین کار برای کسانی که به فکر پرورش گل و گیاهان هستند، حذف بوی محیطی است تا مکانی مناسب برای گیاهان و افرادی که در آنجا کار می کنند بوجود بیاید. خوشبختانه فیلتر کربن فعال می تواند تمامی بوهای محیط را از هوا به دام بیندازد. البته همانطور که گفتیم برای کنترل و حذف بوی محیط به شکل مؤثر، در فضاهای بزرگ باید از فن استفاده نمایید.
 • رفع ناخالصی و آلاینده های هوا (Pollutants): گیاهان برای رشد مناسب، فقط به دما، رطوبت و مواد غذایی مناسب نیاز ندارند بلکه به هوای با کیفیت و کاملا تمیز هم نیاز دارند که هیچ آلاینده یا آلودگی در آن نباشد. این آلاینده ها شامل، گرد و خاک، غبار هوا، گرده های قارچ، بنزن و سایر VOCها و غیره می باشند. فیلتر گلخانه  به خوبی می تواند چنین آلاینده هایی را از محیط و هوا پاک کند تا گیاهان بتوانند به خوبی تنفس کنند چرا که رسوب آلودگی بر روی برگ ها، روزنه های سطحی گیاهان را می بندد و جلوی فتوسنتز و تنفس گیاهی را می گیرد.
 • حذف گازهای خطرناک یا Dangerous Pollutantsاز جمله کاربردهای فیلتر کربن فعال می توان به حذف گازهای خطرناک ناشی از کارکرد سیستم های گازی، خنک کننده و غیره مثل مونو اکسید کربن یا CO، ازن و اتیلن دی اکسید اشاره نمود که تجمع آنها می تواند به سرعت سبب خفگی پرسنل کاری موقع کار در شب شود.
 • حذف آلودگی های میکروبی: طبیعتا آلودگی های میکروبی در همه جا حضور دارند و چنانچه مواد غذایی کافی به گیاه نرسد، رطوبت محیط زیاد باشد یا اینکه هوا از وجود سایر آلودگی ها پاک نشود، آلودگی های میکروبی نیز زیاد خواهند شد اما به لطف وجود فیلتر فعال کربن خبری از آلودگی های میکروبی و بیماری زایی برای گیاهان نخواهد بود.

فیلتر کربن

چرا باید فیلتر کربن بخریم ؟

خرید فیلتر کربن برای گروباکس یا اتاق رشد گیاه (Grow Box) از جمله تجهیزاتی است که وجود آن بسیار ضروری است تا به گیاهان کمک کنید در شرایط ایده ­آل رشد کنند و شما نیز عامل مزاحمی مثل بوهای اذیت کننده نداشته باشید. در این مطلب قصد داریم به فاکتورهای بسیار مهمی که هنگام خرید فیلتر هوا به آنها توجه داشته باشید را بیان کنیم.

اما قبل از اینکه وارد این مبحث شویم لازم است به این موضوع بپردازیم که مزایا یا کاربرد فیلترهای کربن هوا چیست؟ بسیاری از افراد از ما می پرسند همه کسانی که به رشد گیاه در گروباکس، چادر رشد گیاه و یا در مقیاس بزرگتر یعنی گلخانه ها مشغول هستند نیاز به خرید فیلتر کربن دارند؟

اگر هنوز شک دارید که باید ابن فیلتر هوا را بخرید یا نه کافیست به مزایای این فیلترها نگاهی بیندازید:

 • خرید فیلتر کربن و نصب آن در گروباکس باعث حذف بوهای اذیت کننده و ناخوشایندی می شود که حاصل رشد گیاه یا حتی پوسیدگی بافت های قبلی است. برخی از گیاهان مثل گیاهان زینتی، دارویی و گیاهان معطر بیشتر از همه بو تولید می کنند
 • علاوه بر پاکسازی هوا در کنترل سطح بوی تولید شده نیز نقش دارد
 • نگهداری و تعمیرات آنها بسیار ساده است و کافیست هر چند ماهی فن آن را تعویض کرده و بسته به سایز گروباکس و تعداد گیاهان هر 1 سال یکبار فیلتر آن را تعویض کنید. در برخی برند امکان خرید فیلتر کربن مجهز به پیش فیلتر نیز هست که زمان تعویض را بسیار طولانی تر می کند
 • نصب آنها بسیار ساده است و قابل حمل هستند
 • برخلاف خوشبو کننده ها یا سایر عوامل از بین برنده بو مثل دستگاه های ازن ژنراتور هیچ خطری برای سلامت افراد و گیاهان ندارد
 • اگر به دنبال کاشت و پرورش حرفه ای گیاهان هستید، خرید فیلتر کربن کاملا ضروری است.

اکنون که کاملا با دلایل خرید این فیلتر بوگیر یا به عبارت دقیقتر خرید فیلتر کربن اکتیو هوا آشنا شدید ضروری است که قبل از خرید، از نکات بسیار مهمی نیز آگاه باشید تا بتوانید بهترین گزینه را تهیه کنید در غیر این صورت حتی با صرف هزینه های زیاد، نتیجه مطلوب را نخواهید گرفت.

مهمترین نکات خرید فیلتر کربن فعال هوا

اگر سری به فروشگاه های آنلاین فروش فیلترهای کربن هوا زده باشید، با طیف گسترده ای از محصولات مواجه خواهید شد که با نگاه به ویژگی و مشخصات فنی هر محصول کار شما را برای خرید فیلتر سختتر خواهد کرد.

قطعا بدون اطلاع از نکات خرید فیلترهای کربن نخواهید توانست انتخاب خوبی داشته باشید و هزینه شما هدر خواهد رفت. فروشگاه ایران سان لایت با توجه به اینکه بزرگترین مرکز خرید و فروش فیلترهای کربن فعال مناسب استفاده در گلخانه ها، گروباکس و چادر رشد گیاه می باشد، نکاتی را طبق تجربه خود فراهم کرده تا به شما مشتریان عزیز کمک شایسته ای کرده باشد:

 • پیش فیلتر یا Pre-Filter:

  پیش فیلترها نقش جاذب گرد و خاک و مواد آلاینده سایز بزرگ را دارند که قبل از فیلتر اصلی نصب می گردند و به همین دلیل عمر و ماندگاری سایز تجهیزات مثل فیلتر اکتیو کربن و فن را بالاتر می برند. پس اولویت خرید فیلتر کربن را روی چنین محصولاتی بگذارید که طبیعتا قیمت بالاتری دارند اما چون عمر تجهیزات را بالاتر می برند و دیرتر نیاز به تعویض پیدا می کنید در نهایت بسیار سودآور خواهد بود.

 • ضخامت یا Thickness:

  این فیلتر از طریق دانه های کربن که در واقع زغال نارگیل هستند آلودگی ها و بوهای مختلف را به خود جذب می کند و طبیعتا وقتی ضخامت این فیلتر بیشتر باشد، تعداد بیشتری از این دانه های کربن فعال وجود دارند. از طرفی این دانه های کربن، بخاطر جذب سطحی آلودگی ها پس از مدتی اشباع می شوند که هر چقدر تعداد آنها بیشتر باشد، دیرتر ظرفیت آنها پر خواهد شد. طبیعتا خرید فیلتر کربن با ضخامت بیشتر، هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

 • قابلیت حمل یا Portability و تولید نویز:

  در گروباکس با توجه به مساحت کم، اگر صدا یا تولید نویز فیلترهای کربن زیاد باشد قطعا آزار دهنده خواهد بود لذا باید نوعی را انتخاب کنید که تولید نویز یا صدای کمتری داشته باشد که فن های سایلنت نیز در بازار موجود هستند و قیمت بیشتری دارند. ضمنا سایز کوچکتر جابجایی آن را در گروباکس نیز راحتتر می کند.

 • دوام و ماندگاری یا Durability:

  در خرید فیلتر کربن به هیچ وجه به فکر خرید موقتی جنس های با قیمت پایینتر نباشید چرا که سریعا می شکنند و عملکرد خوبی هم ندارند و در واقع حتی به اندازه ای که هزینه کرده اید هم خدمات به شما نخواهند داد. پس به دنبال مدل هایی باشید که کیفیت ساخت بالایی دارند مخصوصا از جنس استیل یا ضد رطوبت چون محیط رشد گیاهان مرطوب است مخصوصا در گروباکس که به دلیل فضای کوچک، تشکیل رطوبت سریعا بر روی تجهیزات این فیلتر ایجاد می شود.

 • سایز گروباکس یا Grow Box Size:

  از مهمترین مواردی که هنگام خرید فیلتر کربن باید به آن توجه کنید سایز یا اندازه گروباکس است تا براساس آن CFM را مشخص کنید که قدرت تصفیه هوای فیلترها را در هر دقیقه مشخص می کند. اگر فیلتر ضعیفتر خریداری کنید هم به سرعت ظرفیت آن اشباع خواهد شد و هم راندمان کافی نخواهد داشت و اگر فیلتر قویتر از حد نیاز خریداری کنید هزینه شما صرف خدماتی شده که اصلا نیاز نیست. پس در خرید فیلتر اکتبو کربن حتما به سایز آن دقت کنید که متناسب با چه مقدار از CFM است و سپس آن را با سایز گروباکس چک کنید.

 • سایز فن یا Fan Size:

  سایز فن نیز در خرید فیلتر کربن بسیار مهم است که باید متناسب با سایز این فیلتر و تعداد گیاهانی باشد که قصد پرورش آن را دارید. البته نمونه های بدون فن نیز در بازار موجود هستند اما راندمان پایینتری داشته و اصلا توصیه نمی شوند. فیلتر های موجود  در ایران سان لایت با دهانه 15 سانتی متری و طول 30 و 50 عرضه می شوند و میبایست برای استفاده بهتر از فن های بین  کانالی با دهانه 15 سانتی استفاده کنید .

 • گارانتی یا Warranty:

  گارانتی فاکتوری است که باید در خرید هر محصولی از جمله خرید فیلتر کربن به آن دقت داشته باشید چرا که تضمین کننده کیفیت و خدمات پس از فروش می باشد. معمولا شرکت هایی که جنس بی کیفیت تولید می کنند، محصولات بدون گارانتی هم روانه بازار خواهند کرد.

فیلتر کربن

توجه داشته باشید که فیلتر کربن به عنوان فیلتر بوگیر هوا نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و یکی از مهم ترین مصارف این محصول مربوط به تخلیه بو های نا مطبوع می باشد.

عمولا کشت کدام گیاهان حتما نیاز به فیلتر کربن گلخانه دارد؟

همانطور که گفتیم حتی نوع گیاه نیز در فیلتر کربن گلخانه تأثیرگذار است و در صورتی که گیاهان زیر را کشت می دهید حتما از فیلترهای کربن استفاده کنید:

 • گیاهان معطر
 • سیب زمینی
 • قارچ
 • خیار
 • برخی گیاهان دارویی
 • گیاهان تزئینی

فروشگاه ایران سان لایت به عنوان معتبرترین و بهترین مرکز فروش کلیه انواع تجهیزات فیلتر کربن  با ضمانت کالا و کیفیت بالا با مناسب ترین قیمت در خدمت شماست.