کود سه بیست برای چه گیاهانی مناسب است؟ کود سه بیست برای گل قاشقی

همانطور که مطلع هستید همه گیاهان برای رشد بیشتر علاوه بر نور و رطوبت لازم، به کود برای ادامه و بقای زندگی خود نیاز دارند. هر گیاه با یک آب و هوای خاص رشد می کند و کود مورد نیاز هر گیاه با گیاه دیگر متفاوت است. برای مثال کود مورد نیاز برای کاکتوس با کود گل قاشقی و یا کاغذی تفاوت دارد. کود سه بیست برای گل قاشقی کاربرد دارد؟

در این قسمت به کود سه بیست برای گل قاشقی می پردازیم.

کود سه بیست برای گل قاشقی

کود سه بیست (20-20-20) چیست؟

کود سه بیست کودی است که مناسب اکثر گیاهان اپارتمانی و کشاورزی می باشد. انواع مختلف از عکس ها و رنگ های این کود در اینترنت موجود می باشد. این کود کمک بسیاری برای باروری و رشد بیشتر گیاهان می کند. همه ما به دنبال درختان و گیاهانی پر ثمر هستیم پس باید از کود های مناسب برای گیاهانمان استفاده کنیم.

رنگ کود سه بیست معمولا سفید و صورتی کمرنگ می باشد. این نوع کود را در آزمایشگاه های مخصوص اماده می کنند. جالب است. بدانید که نسبت به نیاز گیاهان این نوع کود به صورت پودری و مایع تولید می شوند و مقدار مشخصی از آن را با اب حل می کنند و به گیاهان می دهند.

این کود با توجه به ویژگی هایی که دارد سبب می شود تا برگ درختان و گل های زینتی زرد نشود و دچار مشکل نشود. کود سه بیست برای گل قاشقی مناسب است زیرا این کود دارای سه عنصر پتاسیم فسفر و نیتروژن می باشد.

کود سه بیست مناسب چه گیاهانی می باشد؟

کود سه بیست برای گل قاشقی و دیگر گل های زینتی مناسب است. این کود به دلیل داشتن مواد معدنی زیاد، و آزاد سازی تمامی این مواد در سریع ترین زمان ممکن، برای گل های اپارتمانی و زینتی که سریع رهش هستند مناسب است.برای اطلاعات بیشتر از کود سه بیست مناسب چه گل هایی است می توانید کلیک کنید.

کود سه بیست برای گل قاشقی مناسب است؟

همانطور که در قسمت های پیش اشاره کردیم. کود سه بیست برای گل قاشقی مناسب است زیرا این کود دارای سه عنصر پتاسیم فسفر و نیتروژن می باشد که برای گل های سریع رهش مناسب است. این کود باعث می شود تا زمان بارور شدن گل های شما زودتر اتفاق بیفتد و گل هایتان شکوفه و شاخ برگ کافی را بدهد.

کود سه بیست برای گل قاشقی

نحوه مصرف کود سه بیست برای گل قاشقی:

هر گیاه و گل زینتی دارای نیاز های متفاوتی است از این رو که باید نسبت به خواسته گل و گیاهتان به آن ها کود دهید. بهتر است پیش از هرکاری نحوه برخورد با گیاهتان را بشناسید.

کود سه بیست برای گلهای آپارتمانی باید به میزان و نسبت دو قاشق چای خوری نسبت به یک گالن اب باشد. خاک اطراف گیاهتان را مرطوب کنید و از ان غافل نشوید بهتر است دو تا سه هفته پس از کاشت گیاه ان را کوددهی کنید. مصرف کود سه بیست برای گل قاشقی نیز هم مانند گلهای آپارتمانی است.

حتی شما می توانید دو قاشق غذاخوری از کود 3 بیست را با یک گالن 4 لیتری اب مخلوط نمایید و به میزان مورد نظر بر روی گل و برگ  گیاهتان اسپری کنید البته لازم به ذکر است که گیاهانی که دارای برگ حساسند نباید با کود سه بیست کود دهی شوند.

برای اطلاع از انواع قیمت کود سه بیست و گیاهان مناسب این کود می توانید روی لینک کلیک کنید و برای خرید انواع کود سه بیست با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

 

4.1/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *