بهترین کود برای کلفت شدن تنه درخت چیست؟

طبیعتاً میدانیم که استفاده از کود مناسب برای درختان میتواند سبب رشد بهتر و سریعتر آنها شود چرا که اکثر درختان دچار کمبود عناصری مثل پتاسیم ، فسفر ، نیتروژن هستند.
ازجمله نیازهای درختان برای باروری بهتر میوه های خود رشد بهتر محصولات این است که اکسیژن را به خوبی دریافت کرده از میزان آبیاری مناسبی بهره‌مند شده و از کود رشد گیاه برای آن استفاده کرد.
اینها نیز علاوه بر باروری بهتر میوه ها و افزایش رشد درخت نیز سبب بیشتر شدن مقاومت آن میشود همچنین زمانی که از بهترین کود برای کلفت شدن تنه درخت استفاده میشود میتوان از بروز آفات و بیماری ها پیشگیری نمود..
چنانچه اگر قصد دارید به تهیه کود برای کلفت شدن تنه درخت بپردازید توصیه میکنیم مطالب زیر را از دست ندهید تا اطلاعات لازم و مورد نیاز را دریافت کنید.

چرا از کود رشد برای درختان استفاده کنیم؟

بهره‌گیری از کود برای کلفت شدن تنه درخت از جمله عوامل مهمی است که در توسعه درختان نیز کاربرد دارد زمانی که از کود برای رشد بهتر درختان استفاده نشود ممکن است خاک عاری از هرگونه مواد مغذی شود و به همین سبب میزان رشد درختان و میوه دهی آنها کاهش یابد..
همچنین زمانی که از کود مناسب برای کلفت شدن تنه درخت سنوبر یا درخت پسته و.. استفاده شود سبب میگردد که عناصر مغذی در خاک هدر نرفته و درختان بتوانند به خوبی به حفظ محیط زیست کمک کنند و میزان تولید محصولات کشاورزی بدین سبب به مرور زمان افزایش یابد..
بنابراین تهیه و استفاده کود برای کلفت شدن تنه درخت و افزایش میوه دهی آن بسیار مهم میباشد.
مهم است که از بهترین انواع کود بدین منظور استفاده شود که میتوان جهت تهیه با ایران سان لایت تماس حاصل نمود.
کود برای کلفت شدن تنه درخت

بهترین انواع کود برای کلفت شدن تنه درخت

در این بخش قصد داریم به انواع کودهای مناسب برای افزایش فرسودگی درختان و کلفت تر شدن تنه درختان اشاره کنیم بنابراین توصیه میکنیم مطالب زیر را از دست ندهید

1.کود منگنز

از این کود در زمین های اسیدی استفاده میشود که نیاز است دارای ۷۰٪ منگنز باشد چرا که این نوع کود حل شوندگی پایینی دارد و به همین سبب در این نوع زمین ها قابل استفاده می‌باشد.
شاید این سوال پیش آید تنها کود منگنز ۷۰٪ برای زمین های اسیدی مناسب است یا خیر؟ باید بگوییم خیر..
میتوان از این کود با درصد ۱۶ علاوه بر زمین های اسیدی در زمین های غلیایی استفاده نمود نیاز است ازین کود در ماه فروردین و اردیبهشت به صورت محلول پاشی استفاده کرد ولیکن توصیه میگردد جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر با متخصصین مربوطه از جمله متخصصین ایران سان لایت مشورت نمود.

2.کود اوزت

بهترین نوع مود برای کلفت شدن تنه درخت نیز کود اوزت می‌باشد برای اینکه بتوان از استفاده از کود اوزت برای درختان نتیجه مطلوبی دید؛ نیاز است پیش از استفاده از این کود توجه نمود که میزان سن گیاه چقدر بوده، در چه دوره ای آبیاری شده و در چه سالی درخت محصول بسیار زیاد و محصول کمی داشته است..
این نکنه مهم است که بدانیم:
استفاده صحیح از کود اوزت بسیار مهم می‌باشد بنابراین نیاز است که حتماً با کارشناسان مربوطه در این باره صحبت نمود کود اوزت نیاز است که در چندین مرحله عموماً ۳ مرحله به گیاه اضافه شود.. بنابراین مهم است که مناسب ترین و اصولی ترین روش را طی نمود که تنها میتوان با مشورت کارشناسان مربوطه با توجه به نوع گیاه این فرآیند را طی نمود.
کود برای کلفت شدن تنه درخت

می توان جهت تهیه انواع کود فسفر بر روی تصویر کلیک نمود

3.کود فسفر برای کلفت شدن تنه درخت

این نوع کود کمک بسیار زیادی برای رشد بهتر گیاه به ارمغان می‌آورد چرا که علاوه بر رشد بهتر گیاه سبب میگردد کیفیت میوه افزایش یابد بسیار مهم است که ازین کود در زمان مناسب برای درخت استفاده شود از آنجا که کود فسفر میزان حرکت پایینی دارد نیاز است که در عمق ۴۰ تا ۵۰ سانتی در کنار ریشه گیاه قرار گیرد.
از دیگر انواع کود مناسب برای کلفت شدن تنه درخت عبارتند از :

کود برای کلفت شدن تنه درخت

آیا کلفت شدن تنه درخت مضر است؟

در اغلب مواقع کود برای کلفت شدن تنه درختان نیز ممکن است تاثیر بسیار زیادی بر سلامت و دوام آن داشته و این نیز ممکن است سبب بروز مشکل گردد چرا که کلفت شدن بسیار زیاد تنه درخت میتواند سبب کاهش رشد درختان و همچنین افت عملکرد آنها شود..
به جهت بهبود وضعیت و جلوگیری از بیشتر کلفت شدن تنه درخت سنوبر یا درخت پسته و..خوب است توجه نمود که:
 • میزان نور مورد نیاز درخت به خوبی تأمین شود
 • به نوع خاکی که با درخت تناسب داشته باشد توجه شود
 • درخت به خوبی آبیاری شود
چنانچه اگر نیاز به مشورت بیشتر در این مورد داشتید میتوانید از متخصصین ایران سان لایت مشورت بگیرید

چگونه از کلفت شدن بیش از حد تنه درخت جلوگیری کنیم؟

استفاده از کود برای کلفت شدن تنه درخت و جلوگیری از آن میتواند نقش مهمی در حفظ سلامت و افزایش رشد درخت داشته باشد.
اگر بخواهیم بگوییم چرا درختان دچار کلفت شدن تنه می‌شوند میتوانیم بیان کنیم که:
 • ممکن است در محیط تنشی وجود داشته باشد
 • مواد غذایی درخت کم باشد یا گیاه به بیماری مبتلا شده باشد
 • و..
به جهت جلوگیری از کلفت شدن تنه درخت میتوان از کودهایی که دارای نیتروژن و اسید آمینه هستند استفاده نمود چرا که این نوع کود‌ها سبب افزایش رشد درخت میشود و میزان مقاومت گیاه در برابر بیماری ها افزایش می‌یابد.
بهره گیری از سایر کودها مثل :
کودهایی که فسفر و پتاسیم دارند نیز سبب میگردد که درخت بتواند میزان بیشتری مواد غذایی را از خاک جذب کند و همچنین وضعیت خاک به مرور زمان بهبود یابد..
با بهره‌گیری از این نوع کودها میتوان شاهد افزایش ماندگاری درخت بود.
همچنین جهت جلوگیری از کلفت شدن تنه درخت میتوان از کودهای آلی استفاده نمود؛ بنابراین دریافتیم که بهره گیری از کود برای کلفت شدن تنه درخت و جلوگیری از کلفت شدن بیش از حد آن بسیار میتواند تاثیر گذار باشد.

کود برای کلفت شدن تنه درخت

اهمیت نوع کود برای کلفت شدن تنه درخت

بسیار مهم است که توجه کنیم از چه نوع کودی برای کلفت شدن تنه درخت فرضا درخت پسته و..استفاده میشود همچنین نباید بیش از حد از کودها استفاده نمود و از کود مناسب برای هر نوع درخت با توجه به نیازهای آن بهره گرفت.

چنانچه نیاز است با بهره‌گیری از روش های اصولی مناسب دریافت که چه میزان کود برای هر نوع درخت مناسب می‌باشد.

خطرات استفاده بیش از حد کود برای درختان

همانطور که بیان نمودیم استفاده بیش از حد کود برای درختان میتواند خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد فرضا ممکن است درخت سبب افت باردهی شود که این نیز میتواند ناشی از این باشد که ریشه های گیاه بیش از حد متراکم شده باشد..
میزان غلظت نیتروژن نباید در خاک بیش از حد باشد زیرا سبب میگردد آب دچار آلودگی شود و در نتیجه این آلودگی میتواند برای تمامی انسانها و جانداران و حیوانات مضر باشد.
استفاده بیش از حد از کود برای کلفت شدن تنه درخت  فرضا درخت سنوبر میتواند سبب گردد که ریشه درختان دچار عفونت شوند به همین سبب توصیه میگردد:
جهت حفظ سلامت درختان حتماً از میزان مناسبی کود استفاده شود؛ همچنین از کودهای طبیعی فرضا کود سبز استفاده نمود و میزان بهره گیری از کود‌های شیمیایی را به حداقل ممکن رساند.
بنابراین اگر قصد دارید از مناسب ترین کود برای کلفت شدن تنه درخت و البته عدم بروز افزایش بیش از حد قطر آن استفاده کنید میتوانید با متخصصین ایران سان لایت تماس حاصل نموده و به تهیه بهترین انواع کود ریشه زایی درخت و.. بپردازید.

چه میزان کود برای کلفت شدن تنه درخت استفاده کنیم؟

استفاده از کود برای هر درخت، وابسته به نوع و نیاز درخت و همچنین نوع کود مصرفی دارد بنابراین مهم است جهت بهره گیری صحیح از کودها با متخصصین مربوطه مثل کارشناسان ایران سان لایت مشورت نمود.

آیا ایران سان لایت در سراسر تهران ارسال دارد؟

ایران سان لایت در سراسر کشور ایران ارسال داشته و افراد می توانند از هر منطقه با ایران سان لایت جهت تهیه محصولات مورد نظر خود تماس حاصل نمایند.

چگونه برای کلفت شدن تنه درخت کود تهیه کنیم؟

تنها کافی است با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نموده یا از طریق سایت ایران سان لایت اقدام کنید.

3.5/5 - (19 امتیاز)

2 دیدگاه در “کود برای کلفت شدن تنه درخت

 1. امیر سام گفت:

  برای تقویت درختان فقط از یک نوع نیتروژن فسفر و پتاس برند معتبر استفاده کنید و تمام، بقیه محصولات برای خالی کردن جیب شماس…

 2. سپیده گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *