گیاهان اپارتمانی, لامپ رشد گیاه, مقالات

فواید نگهداری گیاهان در منزل

فواید نگهداری گیاهان در منزل

گیاهان در زندگی انسان ها بسیار تاثیر دارند به صورتی که انسان ها، نیاز به اکسیژن خود را از آنها تهیه می کنند. اگر بخواهید از گیاهان در منزل خودتان استفاده کنید، علاوه بر اینکه به سلامت جسم و روح شما کمک خواهد کرد، باعث افزایش انرژی شما نیز خواهد شد. یکی از ملزوماتی که به رشد گیاه در فضای کم نور آپارتمانی کمک می کند، لامپ رشد گیاه است، که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

گیاه برای رشد در یک محیط نیازمند خاک، آب، هوا، نور مناسب و کود می باشد. در صورتی یک گیاه به خوبی رشد خواهد کرد که شما بتوانید از آن به خوی نگه داری کنید.

لامپ مخصوص رشد گیاه، می تواند برای گیاه و گیاهان شما نور لازم را تامین کند. در واقع این لامپ ها با استفاده از ال ای دی های مخصوص طراحی شده اند و ویژگی های یک نور طبیعی را دارند.

غیر از بحث نور ، شما باید خاک مناسبی برای گیاه مورد نظرتان تهیه کرده باشید. اصولا خاک باید دارای املاح لازم برای رشد گیاه داشته باشد. همچنین هنگامی که گیاه را می کارید، به هیچ عنوان با بیلچه روی آن نکوبید، چون خاک متراکم می شود شرایطرابرایرشدگیاهدشوارمیکند.

چراغ رشد گیاه، همچنین می تواند نور مورد نیاز برای خاک و املاح سازی آن را فراهم کند. برخی از باکتری های مفید موجود در خاک فقط در صورتی رشد می کنند که نور کافی به آنها برسد.

دیگر موضوع مهم در رشد گیاه

دیگر موضوع مهم در رشد گیاه، هوا است. بسته به نوع گیاهی که میخواهید در آپارتمان نگه داری کنید، باید شرایط جوی را برای گیاه فراهم سازی کنید. مثلا برخی از گیاهان نیازمند کمی رطوبت هستند که شما باید آن را با استفاده از آبپاش تامین کنید.

کود، غذای خاک است که باید برای رشد گیاه استفاده شود که در گیاهان خانگی به میزان کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین کود ها برای تجزیه شدن نیز نیازمند نور هستند که می توانید از لامپ مخصوص رشد گیاه استفاده کنید.

فواید وجود گیاه در منزل و اهمیت استفاده از لامپ رشد گیاه

در خانه اگر گیاه استفاده شود ، همانطور که گفتیم بر سلامت روح و جسم شما تاثیر مفیدی خواهد داشت. اما غیر از ین تاثیر ، دارای فوایدی دیگر نیز می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.

1- تهویه هوای منزل و تراوش هوای تازه

گیاهان می توانند هوای محیط را تهویه کنند و به پاکسازی آن بپردازند . اگر میخواهید گیاه سالمی داشته باشید و عملکرد طبیعی در پاکسازی هوا داشته باشد یا باید آن را در کنار پنجره بگذارید تا نور آفتاب به آن اصابت کند یا اگر آپارتمان نشین هستید، لامپ رشد گیاه می تواند این نیاز گیاه را برطرف کند.

چه درختانی در تهویه هوا تاثیر دارند؟

گیاهان بامبو، فوفل و بنجامین بهترین گیاهان برای این کاربرد هستند، این امر طبق تحقیقاتی که دانشمندان گیاه شناسی صورت داده اند اثبات شده است.
مراقبت از این گیاهان آسان است و تصفیه هوای خانه را برای شما اجرا می کند.

2- ایجاد حس شادی و خوشحالی

بسیاری از مردم، به خاطر اینکه در زندگی روزمره خود بسیار مشغول هستند، وقت برای تفریح کردن ندارند ، به همین دلیل افسردگی در بین مردم بالا رفته است.
شما میتوانید با رشد گیاهان در شرایط لازم از جمله نور رسانی از طریق لامپ رشد گیاه، گیاهانی پرورش دهید که فضای خانه شما را تحت تاثیر قرار دهند و افسردگی را در منزل شما بزدایند.

گیاهانی از جمله بنفشه، پیچک، درفش گیاه به افزایش آرامش و کاهش اضطراب شما کمک می کنند و حس شادی را در منزل شما برقرار می کنند.

3- افزایش انرژی مثبت به شما

برخی از گیاهان منبع انرژی هستند و شما می توانید با استفاده از گیاهانی که این ویژگی را دارند، منزل خود را پر کنید. اسطوخودوس، سرخس و گل داوودی منبع انرژی مثبت هستند که شما می توانید آن ها را در منزلتان استفاده کنید.

4- کاهش سر و صدای اضافی در منزل

گیاهان به خاطر خاصیتی که دارند، می توانند از سر و صداهای اضافی در محیط بکاهند. برای همین خانه هایی که دارای گیاهان آپارتمانی هستند، دارای آرامش بیشتری هستند و کمتر سروصدا دارند. با استفاده از چراغ رشد گیاه می توانید شرایط لازم برای گیاهانی را فراهم کنید که می توانند سر و صدا را از خانه و یا محیط شما کم کنند.

4.5/5 - (70 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.