بهترین راهکار برای رشد انفجاری کاکتوس:

اگر شما هم جزو ان دسته از افراد هستید که به نگهداشتن کاکتوس وگیاهان خانگی علاقه دارید قطعا به دنبال روشی برای رشد انفجاری کاکتوس خود می گردید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین راهکار ها برای رشد انفجاری کاکتوس را با شما در میان بگذاریم.

9 روش برای رشد انفجاری کاکتوس:

 • خاک کاکتوس ها:

یکی از مواردی که همه گیاهان به آن نیاز دارند، خاک می باشد که شما می توانید با خاک و کودی مناسب، به رشد کاکتوس خود کمک بسیاری کنید.  داشتن خاک خوب با مواد غذایی کافی می‌تواند در رشد کاکتوس‌ها تأثیر زیادی داشته باشد. باید توجه داشته باشید خاک کاکتوس‌ها باید دارای تخلخل زیادی باشد تا آب در آن باقی نماند.

بهترین خاک برای کاکتوس:۷۰ درصد ماسه ۲۰ درصد پیت ماس ۱۰ کود گاوری و در واقع کود پوسیده است. درست نمودن و تهیه این کود برای بسیاری از افراد ممکن است سخت باشد اما با استفاده از این کود شاهد معجزه و رشد کاکتوس خود خواهید بود. بهتر سات رد صورت استفاده زا کود گیاهی از نداشتن حشره و کک  مک اطمینان حاصل پیدا کنید در غیر این صورت حتما با ساتفاده از حشره کش ها ان را استریل کنید.

 • دما:

دما یکی از مهمترین فاکتور ها برای رشد بهتر کاکتوس ها می باشد در واقع اکثر کاکتوس ها در بین دمای 20 تا 30 درجه رشد می کنند. بهتر است برای گیاه خود این دما را بسازید. بهتر است این دما را برای کاکتوس خود مهیا کنید تا شاهد رشد انفجاری کاکتوس باشید.

 • رطوبت:

شاید شما هم جزو ان دسته از افارد باشید که تصور می کنند کاکتوس ها در خشکی رشد بهتری دارند اما باید به شما بگوییم کا کاکتوس ها نیز نیاز به دما و رطوبت به اندازه دارند.

رشد انفجاری کاکتوس

 • کود شیمیایی:

بهتر سات از کود های شیمیایی برای رشد بهتر کاتوس خود استفاده نمایید رد واقع نسبت به کوچک یا بزرگ بودن کاکتوس خود در مدت زمان کوددهی به کاکتوس خود کود دهید. بهتر سات از کود های با ازت پایین و پتاس بالا استفاده کنید. کوددهی فقط در زمان رشد کاکتوس‌ها انجام شود.

پیشنهاد می شود مقاله آیا کود سه بیست برای کاکتوس خوب است را بخوانید.

بهترین کود ها برای کاکتوس کود هایی هستند که به مقدار کم از فسفر و پتاسیم در خود داشته باشند به عنوان مثال کود کامل 10-52-10 بسته 100 گرمی(بسته 5 عددی)

 • کود حیوانی:
  استفاده مقدار بسیارکم برای مثال 10 درصدی از کود حیوانی می تواند منجر به رشد انفجاری کاکتوس شما گردد البته باید این مقدار نسبت به کاکتوس تعیین شود.

 

 •  اسیدیته خاک:

مواد غذایی موجود در خاک های اسیدی از دیگر خاک ها بیشتر است و کاکتوس ها می توانند مواد مغذی را دریافت کنند. مانند اب باران که مقدار اسیدیته نسبی دارد.

 •  آبیاری:

کاکتوس‌ها در زمان رشد به آبیاری منظمی نیاز دارند وباید نسبت به رشد گیاه و اندازه ان به گیاه اب داد. لازم به ذکر سات که ابیاری بیش از حد کاکتوس باعث پوسیدگی ریشه ان می شود.

 • گلدان را در زمان مناسب عوض کنید

لازم است بدانید که در هنگام گل دادن گیاه اصلا به فکر تعویض گلدان ان نباشید اما در دیگر مواقع می توانید گلدان ان را تعویض کنید . تعویض گلدان یکی از مواردی است که می تواند به رشد گیاه در دیگر مواقع کمک بسیاری کند.

در قسمت های بالا بهترین روش ها و راهکار ها را برای رشد انفجاری کاکتوس بیان نمودیم. می توانید برای خرید انواع کود مناسب کاکتوس و مشاوره با کارشناسان تخصصی تیم ایران سان لایت تماس حاصل فرمایید.

 

آیا ایران سان لایت کود ها مخصوص کاکتور را به فروش می رساند؟

بله همانطور که در مقاله گفته شد ایران سان لایت بهترین کود ها را برای کاکتوس در اختیار شما قرار می دهد

3/5 - (21 امتیاز)

1 دیدگاه در “رشد انفجاری کاکتوس

 1. مهدی شمس گفت:

  ببخشید شما که کودهای پتاس بالا برا کاکتوسها توصیه کردید پس چرا کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ را که فسفر بالایی دارد را پیشنهاد میفرمایید.آیا بهتر نبود که کودهای مثل سولو پتاس و …را پیشنهاد میکردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *