اگر کود کامل را فقط شنیده اید ولی تعریف دقیقی از آن نمی دانید به شکلی ساده کودهای کامل کودهایی هستند که تمامی عناصر غذایی ماکرو و میکرو را دارند و به همین دلیل به آنها کود کامل می گویند. برندهای خارجی به دلیل سابقه زیاد در سطح بین المللی و مشکلات و نوسانات ارز خارجی قیمت بیشتری نسبت به کودهای داخلی دارند. اما شما لازم نیست برای خرید حتما به سراغ برندهای خارجی بروید. ما به شما بهترین کود کامل ایرانی در مراحل مختلف رشد و نمو گیاه را معرفی می کنیم تا بتوانید به راحتی خریدتان را نهایی کنید. پس اگر به دنبال بهترین برند کود کامل ایرانی هستید حتما تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

بهترین کود کامل ایرانی برای افزایش رشد رویشی

هر یک از ما با توجه به نوع گیاه و اهداف تجاری و یا مرحله ای که گیاه در آن قرار دارد به یک نوع کود خاص نیاز داریم. برای شما که گیاهانتان در مرحله رشد رویشی هستند باید به سراغ کودهای کامل ایرانی که ازت یا نیتروژن بالاتری دارند بروید. به طور کلی برای افزایش رشد رویشی باید درصد نیتروژن نسبت به پتاسیم و فسفر بیشتر باشد و فرقی نمی کند کود ایرانی بخرید یا خارجی. بهترین کود کامل ایرانی برای اینکه بتوانید رشد رویشی گیاهانتان را بیشتر کنید، کود کامل 6-4-9 ویسپو است.

بهترین کود کامل ایرانی برای افزایش گلدهی

برای اینکه بهترین برند کود ایرانی جهت بیشتر کردن و حتی چند برابر کردن گلدهی را خریداری کنید کافیست کودهای فسفر بالا را انتخاب کنید. عنصر فسفر به طور کلی برای رشد زایشی و گلدهی هر چه بیشتر گیاهان مناسب است. بهترین کود کامل ایرانی برای افزایش گلدهی عبارتند از:

بهترین کود کامل ایرانی برای افزایش ریشه زایی

بهترین کود برای افزایش ریشه زایی کودی است که مقدار فسفر و پتاسیم بیشتری نسبت به نیتروژن داشته باشد. بر این اساس برای خرید بهترین کود کامل ایرانی جهت ریشه زایی حداکثری باید به خرید کودهایی مثل 30-30-10 فکر کنید. اما اگر کود ایرانی مناسب پیدا نکردید توصیه می کنیم حتما مطلبی که در خصوص بهترین کود ریشه زایی نوشته شده را مطالعه کنید که در آن برندهای مختلف را معرفی کرده ایم.

بهترین کود کامل ایرانی برای مقاوم سازی گیاه

برای اینکه گیاهان مقاومی داشته باشید بهتر است به کودهایی فکر کنید که پتاسیم بالایی دارند و حتی الامکان آمینواسید هم در ترکیبات آنها به کار رفته باشد هر چند اگر یکی از این ترکیبات هم وجود داشته باشد مورد تأیید هستند. این ترکیبات با مقاوم ساختن ساقه ها و ساختار گیاه، تقویت ریشه ها برای جذب حداکثری مواد، کنترل باز و بسته شدن روزنه ها برای حفظ رطوبت و تقویت گیاه در برابر آفات و بیماری ها نقش خود را ایفا می کنند. بهترین کود کامل ایرانی برای تقویت هر چه بیشتر گیاهان و درختان شما عبارتند از:

بهترین کود کامل ایرانی برای تمامی مراحل رشد و نمو گیاه

کودهایی که تمامی عناصر غذایی ماکرو را در حد تعادلی و با نسبت تقریبا یکسان داشته باشند و سرشار از میکرو مغذی ها باشند بهترین کود برای همه مراحل رشد و نموی گیاهان و درختان محسوب می شوند. بنابراین برای خرید بهترین کود کامل ایرانی که برای همه مراحل رشد و نمو بتوان استفاده کرد و برای یک مرحله خاص مناسبتر نباشد می توانید از لیست محصولات زیر کمک بگیرید:

بهترین زمان و شیوه مصرف کود کامل ایرانی

هر یک از کودهای کامل ایرانی با توجه به نوع ترکیبات برای مرحله خاصی از رشد گیاه و اهداف کشاورزی مشخصی مناسب هستند. همین متفاوت بودن ترکیبات باعث شده که هر کود شیوه مصرف متفاوتی داشته باشد. بنابراین توصیه می کنیم برای اطلاع از زمان و شیوه مصرف بهترین کود کامل ایرانی حتما توضیحات موجود در صفحه محصول مدنظرتان را با دقت مطالعه کنید.

3.8/5 - (24 امتیاز)

2 دیدگاه در “بهترین کود کامل ایرانی

  1. بهزاد قربانی پور گفت:

    خیلی مفید بود ممنونم

  2. علی گفت:

    بسیار مفید وعالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *